11.09. / Prelekcja i wystawa dr. Wojciecha Lizaka: „100-lecie odzyskania niepodległości. Polskie i węgierskie traumy historyczne”

786
0
Udostępnij

11.09.2020 piątek g. 18:00, wstęp wolny / W związku z obostrzeniami dot. epidemii koronawirusa liczba miejsc na wydarzenia w Domu Kultury „13 Muz” jest ograniczona. Bilety oraz wejściówki (także na wydarzenia bezpłatne) są dostępne na: www.bilety.fm / Wejściówki

Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o pobranie i wydrukowanie oświadczenia uczestnika wydarzenia oraz o zapoznanie się z regulaminem. Dziękujemy uprzejmie!

Zapraszamy na interesująca prelekcję i wystawę. Dzieje Polski i Węgier zwłaszcza w XIX i XX wieku miały wiele wspólnych wątków. Po I wojnie światowej Węgrzy zostali bardzo brutalnie potraktowani przez zwycięskich aliantów. Za swój związek z Austrią zapłacili utratą blisko 2/3 swoich ziem. Pokój w Trianon z 1920 roku stanowi do dziś największą zadrę w świadomości Węgrów. Polska w 1920 roku w bitwie warszawskiej odparła bolszewicki najazd. Węgrzy pospieszyli nam z pomocą, przysyłając m.in. amunicję ze swoich zapasów.

Więcej…

Udostępnij

Dostępność cyfrowa