Wychowanie do przemocy? Dyskusja o najnowszym numerze „Więzi”
UWAGA! ZGODNIE Z WYTYCZNYMI URZĘDU MIASTA SZCZECIN, W TROSCE O ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO UCZESTNIKÓW WYDARZEŃ KULTURALNYCH, ZDECYDOWALIŚMY O ODWOŁANIU WSZYSTKICH WYDARZEŃ, ZAJĘĆ STAŁYCH I WARSZTATOWYCH, WYSTAW, SPOTKAŃ I IMPREZ ODBYWAJĄCYCH SIĘ W DOMU KULTURY „13 MUZ” ORAZ PRACOWNI ARTYSTYCZNEJ „13 MUZ” OD 11 MARCA DO ODWOŁANIA, O CZYM POINFORMUJEMY. PRZEPRASZAMY ZA ZMIANY W PROGRAMIE.
25.03.2020 środa g. 18:00 – Wychowanie do przemocy? Dyskusja o najnowszym numerze „Więzi” (2020, nr 1)
Wstęp wolny
W rozmowie wezmą udział:
dr Zofia Fenrych – pracuje w Instytucie Pamięci Narodowej (Oddział w Szczecinie), zajmuje się edukacją dzieci i młodzieży w zakresie historii najnowszej Polski, a także wspomaganiem nauczycieli w tym zadaniu, autorka rozprawy doktorskiej „Duszpasterstwo akademickie w życiu młodzieży studenckiej Szczecina w latach 1947–1990”.
Zbigniew Nosowski – dziennikarz, publicysta, działacz katolicki, redaktor naczelny miesięcznika „Więź”, ukończył studia socjologiczne na Uniwersytecie Warszawskim oraz teologiczne na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie i w Instytucie Ekumenicznym w Bossey pod Genewą, doktor honoris causa Uniwersytetu Szczecińskiego.
Jakub Wygnański – aktywista, działacz organizacji pozarządowych, prezes zarządu Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, współtwórca m.in. Stowarzyszenia na rzecz Forum Inicjatyw Pozarządowych oraz Banku Danych o Organizacjach Pozarządowych Klon/Jawor, współpracował z Polską Akcją Humanitarną, Fundacją im. Stefana Batorego oraz Fundacją Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, absolwent socjologii na Uniwersytecie Warszawskim, stypendysta Yale University.
Prowadzenie: dr Bogdan Balicki – adiunkt w Instytucie Literatury i Nowych Mediów Uniwersytetu Szczecińskiego, zajmuje się badaniem mediów i komunikacji w perspektywie konstruktywistycznej.
Organizator:
Dni Kultury Żydowskiej Adlojada
Instytut Filozofii i Kognitywistyki US
Instytut Literatury i Nowych Mediów US
Muzeum Narodowe w Szczecinie