Papier zmienia Nas

1407
0
Share:
When:
January 21, 2019 @ 18:00 – January 27, 2019 @ 19:00 Europe/Warsaw Timezone
2019-01-21T18:00:00+01:00
2019-01-27T19:00:00+01:00

Na wystawie prezentowane są prace studentów I roku, wydziału: Sztuk Wizualnych, kierunku: Architektura Wnętrz, Akademii Sztuki w Szczecinie. Obiekty z papieru zostały zrealizowane w Pracowni rzeźby z papieru, pod kierunkiem dr Agnieszki Andruszkiewicz, inżyniera papiernictwa.
Prace wykonane są z różnych rodzajów papieru, gdzie staje się on jedynie medium wypowiedzi artystycznej młodych ludzi, którzy są dopiero na początku swojej drogi twórczej. Wystawa ta jest podsumowaniem ich pierwszego semestru, podczas którego, rozpoczynają swoją przygodę z kreacją papierowych obiektów.

Pierwsze dwie realizacje odnoszą się do zagadnień empatii,  gdzie studenci próbują stworzyć i zaprosić odbiorcę do świata Takate i Matalu.
Są to całkowicie abstrakcyjne pojęcia na podstawie, których student mierzy się z ekspresją wypowiedzi przez medium papieru, jego fakturą i właściwościami. Poprzez różne możliwości składania papieru, jego potencjał kreacyjny i opanowanie precyzyjności w konstruowaniu brył, zadania często wymagają dużej cierpliwości.

Jednym z zadań semestralnych jest autorska wypowiedź studenta o samym sobie. Mimo, że to bardzo trudne zagadnienie, jest poruszane na samym początku studiów, by budować większą świadomość twórczą młodego człowieka. W tym przypadku podczas tworzenia student skupia się jedynie na kreacji własnej wypowiedzi. Realizując te ćwiczenia, pięknie ujawnia się przestrzeń do analizy relacji, jakie zachodzą pomiędzy twórcą, a odbiorcą. Nasuwa się wówczas podstawowe pytanie, po co twórcy odbiorca?

Uczestnicy wystawy: Natalia Arendt, Eugen Bortnic, Joanna Kępa, Klaudia Kopera, Milena Kuliszenko, Martyna Moroz, Magdalena Moskwa, Marta Murawska, Karolina Patejuk, Katarzyna Płaskowicz, Filip Podkalicki, Weronika Popielarska, Natan Sabatowicz, Agata Smoliga, Klaudia Wiśniewska, Paula Trytek.

Wstęp wolny – wystawa otwarta od 21.01.2019 do 27.01.2019.

Organizator: Magdalena Tyczka / Agnieszka Andruszkiewicz

Share:

Dostępność cyfrowa