Rebus 6×2

1149
0
Share:
When:
August 14, 2020 @ 18:00 Europe/Warsaw Timezone
2020-08-14T18:00:00+02:00
2020-08-14T18:15:00+02:00

www.13muz.eu / www.facebook.com/13muz/ YouTube / wstęp wolny

Zapraszamy na oprowadzania kuratorskie już w najbliższą sobotę 5 września w godz. 13:00 – 17:00 do Galerii Foyer. To okazja, by zobaczyć wystawę nie tylko przez ekran komputera czy telefonu, ale w tradycyjny sposób. Zastanowić się i wymienić spostrzeżeniami z autorkami prac. W związku z obostrzeniami dot. epidemii koronawirusa obowiązują zapisy na mail: m.tyczka@13muz.eu  do 5 września do godz.12.00.

Do 31 sierpnia br. ekspozycja była dostępna jako prezentacja wystawy online – obejrzyj pierwszą /  obejrzyj drugą

Wystawa jest dostępna dla publiczności w Galerii Foyer w Domu Kultury „13 Muz” do 7 września 2020 r. W związku z obostrzeniami dot. epidemii koronawirusa obowiązują zapisy: m.tyczka@13muz.eu

Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o pobranie i wydrukowanie oświadczenia uczestnika wydarzenia oraz o zapoznanie się z regulaminem. Dziękujemy uprzejmie!

Rebus 6 x 2 to wystawa prezentująca prace sześciu artystek, które działalność plastyczną, artystyczną rozwijają w Szczecinie. Każda autorka kształciła swoje umiejętności w tym zakresie w szkołach wyższych. Każda z nich prowadzi lub prowadziła działalność edukacyjną, warsztatową, bądź wystawienniczą i promocyjną. Mają w swoim dorobku udział w wielu plenerach, a ich prace były wystawiane w Polsce i za granicą. Wszystkie razem należą do Związku Polskich Artystów Plastyków w Szczecinie. Prace, jakie będzie można zobaczyć na wystawie zbiorowej są zróżnicowane pod względem doboru techniki, tematu, czy ekspresji. Ich wzajemne relacje układają się w rebus, który zaczyna się od 6 x 2.

Na wystawie zaprezentują swoje prace:

Małgorzata Buca / Absolwentka PLSP w Koszalinie, kierunek formy użytkowe. Studia w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej w Szczecinie, kierunek grafika. Dyplom z wyróżnieniem artystycznym u prof. Henryka Regimowicza. Uprawia grafikę i malarstwo, zajmuje się projektowaniem znaków i form wydawniczych oraz dekoracją wnętrz. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą m.in.: Trzebiatów, Golczewo, Goleniów, Mrzeżyno, Szczecin, Szczecinek, Gross Zicker, Putbus, Greifswald, Paryż, Warszawa, Kudowa Zdrój, Białystok, Muczne.

Karolina Gładkiewicz / Ukończyła studia magisterskie w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej w Szczecinie na Wydziale Grafiki Architektury Wnętrz (obecnie Akademia Sztuki ) o specjalności – grafika użytkowa.  Dyplom obroniła w pracowni Projektowania Plakatu i Ilustracji u dr hab. Leszka Żebrowskiego w 2007 r. Jest również absolwentką studiów podyplomowych na Uniwersytecie Szczecińskim na Wydziale Humanistycznym o specjalności – pedagogika ogólna i szkolna. Zajmuje się grafiką użytkową, malarstwem, ceramiką. W 2007 r. otrzymała Stypendium Artystyczne Miasta Szczecin. Od 2008 r. jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

Katarzyna Nyczke-Klim / Ukończyła studia magisterskie w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej w Szczecinie na wydziale Grafiki i Architektury Wnętrz. Dyplom obroniła w 2007 roku w pracowni projektowania plakatu i ilustracji pod kierunkiem dr hab. Leszka Żebrowskiego. Absolwentka studiów podyplomowych na kierunku Pedagogika Ogólna i Szkolna oraz Edukacja i Rehabilitacja Osób z niepełnosprawnością intelektualną Uniwersytetu Szczecińskiego. Zajmuje się plakatem, malarstwem oraz projektowaniem wydawniczym.

Agata Pełechaty / Absolwentka Liceum Plastycznego 1996 oraz Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej (2001 r.) w Szczecinie. Dyplom w pracowni Znaku i Form Identyfikacji Wizualnej obroniła u prof. Andrzeja Tomczaka wyróżniony w 2001 nagrodą Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Stypendystka Prezydenta Miasta Szczecina. Liczne osiągnięcia i nagrody w konkursach, m.in. wyróżnienie na Ogólnopolskim Przeglądzie Grafiki Użytkowej uczelni artystycznych, I miejsce w konkursie na plakat „Kontrapunkt 35 lat” (2000 r.), I miejsce w konkursie na plakat organizowany przez Biuro Dokumentacji Zabytków związany z obchodami Europejskich Dni Dziedzictwa (2008 r.), I miejsce w konkursie na plakat związany z obchodami 22 Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego (2008 r.) Czynnie uczestniczy w plenerach i warsztatach twórczych. Wystawy poplenerowe: Golczewo, Mrzeżyno, Marianowo i inne: Galeria „Klatka”PKO BP Szczecin, Galeria „Bene est” Szczecin, Galeria „Szok” MOK Szczecinek, Greifswald (Niemcy), Galeria Teatru „Kana”, Galeria klubu “13 Muz”. Od 2001 r. należy do ZPAP Szczecin. Pracuje w Akademii Sztuki w Szczecinie.

Magdalena Rogowska / Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych – wystawiennictwo. Studia w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej – dyplom magisterski w pracowni Plakatu i Ilustracji u prof. Grzegorza Marszałka. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Stypendystka Prezydenta Miasta Szczecina. Uprawia malarstwo sztalugowe, działania wizualne, film, diaporamę, instalacje. Ma także na swoim koncie autorską kolekcje mody i kapeluszy. Zajmuje się projektowaniem użytkowym (aranżacja wnętrz, identyfikacja wizualna, projektowanie layoutu gazet).  Jest laureatką Grand Prix konkursu na film o Szczecinie zorganizowanego przez Urząd Miejski w Szczecinie (pomysł i realizacja filmu). Prace Magdaleny Rogowskiej znajdują się w m.in. prywatnych kolekcjach w USA, Danii, Malezji, Niemczech, Zimbabwe, Czechach, Francji i Polsce.

Magdalena Tyczka / Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków – Szczecin od 2009 r. W swojej działalności artystycznej posługuje się różnymi technikami od malarstwa, technik mieszanych, grafiki cyfrowej, projektowania plakatów po fotografie, instalacje i animacje. Jest organizatorem wystaw artystów pomorskich, w tym artystów po obu stronach Odry – miast partnerskich Szczecin – Greifswald. Ma w swoim dorobku organizacje warsztatów artystycznych (fotografia otworkowa, polsko-niemieckie warsztaty malowania na jedwabiu) oraz projektów artystycznych związanych z upowszechnianiem kultury (Inkubator Kultury „O NAS U NAS”, „Bajki z Królestwa Lailoni”). Laureatka stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zrealizowała projekty z udziałem Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz w ramach programu „Niepodległa” o szczecińskich bohaterkach. Bierze czynny udział działaniach artystycznych i plenerach międzynarodowych na Pomorzu m.in. plenery – Marianowo, Nowogard, Osieki, Rugia. Współpracuje z wieloma instytucjami w kraju i za granicą m.in. Duńskim Instytutem Kultury, Ambasadą Norwegii, czy Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie.

Wydarzenie na FB

Share:

Dostępność cyfrowa