ŻYWE OBRAZY w Tworzę Się!

232
0
Udostępnij
Kiedy:
sierpień 29, 2019@10:00 – wrzesień 1, 2019@13:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2019-08-29T10:00:00+02:00
2019-09-01T13:00:00+02:00

Warsztaty teatralne dla młodzieży zakończone pokazem w Ogrodzie Różanym

  • 29.08-01.09.2019 godz. 10:00-15:00, warsztaty teatralne, wiek uczestników 11-16 lat/ TWORZĘ SIĘ
  • 01.09.2019 godz. 13:00 – finał w Ogrodzie Różanym (interaktywny pokaz teatralny „Żywe obrazy”)

Warsztat teatralny, który bazować będzie na pracy zespołowej wszystkich uczestników zajęć. W toku pracy grupa wybierze obrazy malarskie, które potem będzie ożywiać. Punktem wyjścia poszukiwań będzie zarówno klasyka, jak i sztuka współczesna, bogata w swej różnorodności. Zadamy sobie pytanie, co zrobiłyby bohaterowie obrazów, gdyby mogli je opuścić? co to znaczy być uwiecznionym? czy wygodnie jest stać przez setki lat nieruchomo? czy Mona Lisa i Król Zygmunt Stary chcieliby pójść na lody truskawkowe?  I najważniejsze pytanie: czy wielcy, sławni bohaterowie obrazów lubią swoich stwórców? Finałem warsztatów będzie pokaz teatralny, którego struktura, tekst i scenariusz będą zbiorem odpowiedzi na powyższe pytania. Zapraszamy do wspólnej kreatywnej podróży przez historię, kulturę i sztukę.

Prowadzący warsztaty: Dorota Bielska i Jarek Rebeliński

Wstęp wolny, zapisy:tworzesie@gmail.com. Ilość miejsc jest ograniczona.

Dorota Bielska – reżyserka teatralna, teatrolożka, wykłada na Uniwersytecie Łódzkim oraz STDiM/AST we Wrocławiu, reżyseruje spektakle dla dzieci i dla dorosłych w teatrach instytucjonalnych i instytucjach kultury m.in. Instytucie Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu. Uzyskała nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego za najlepszy debiut, stypendystka programu MKiDN „Aktywność obywatelska”, dyrektorka Centrum Kultury w Siechnicach w latach 2014/2016, wicedyrektorka Poleskiego Ośrodka Sztuki w Łodzi w latach 2017/2018, streetartystka, szczudlarka, instruktorka teatralna z wieloletnim doświadczeniem, autorka nagradzanych projektów unijnych, autorka scenariuszy i producentka spektakli, autorka publikowanych artykułów naukowych. Kobieta w procesie. Interesuje się technikami rozwoju osobistego, od wielu lat prowadząc i sama uczestnicząc w warsztatach rozwojowych i artystycznych, przeszła kilkuletni cykl warsztatowej pracy własnej metodami dramowymi i psychodramowymi. Łączy działania artystyczne ze ścieżką osobistego rozwoju, a sztukę rozumie wielowymiarowo.

Jarek Rebeliński – trener, teatrolog, edukator dramy i teatru. Absolwent AT w Warszawie na Wydziale Wiedzy o Teatrze. Ukończył m.in. „Drama w edukacji” (ODN w Warszawie), „Kurs kwalifikacyjny dla edukatorów dramy” (Polski Ośrodek ASSITEJ) oraz kurs Teatru Forum (Fundacja Drama Way), projekt: „Więcej niż teatr” (Instytut im. Jerzego Grotowskiego). W 2018 rozpoczął współpracę z Teatrem Playback łączącym techniki teatralne i psychodramatyczne. Prowadzi zajęcia z arteterapii dla osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi (współpraca z Fundacją „Ja też”, PSONI oraz Teatr Razem). Przez dziesięć lat był Kierownikiem Teatru w Gdańskim Archipelagu Kultury, w którym realizował autorskie projekty: Projekt Drama, Teatr Forum, koordynował działania na rzecz mieszkańców dzielnic Gdańska, tworzył teatr ze społecznością lokalną. W latach 2009-2016 wykładowca w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej na Wydziale Pedagogiki.

Organizatorzy:  Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury13 Muz”

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „TWÓRCZE 5×5” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz w ramach projektu  „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie”. Projekt współfinansowany jest przez Miasto Szczecin.

Partnerzy: Wydział Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie, Szczecińska Agencja Artystyczna, Kashart, Księgarnia FIKA, Stowarzyszenie OFFICYNA, Stowarzyszenie KAMERA, Szkoła Podstawowa TAK

Patroni medialni: Kurier Szczeciński, wszczecinie.pl, szczecindladzieci.net.pl, Echo Szczecina

Udostępnij

Dostępność cyfrowa