„Na szlaku poezji” – XIV Szczeciński Konkurs Piosenki Turystycznej i Poezji Śpiewanej

994
0
Udostępnij
Kiedy:
grudzień 6, 2019@15:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2019-12-06T15:00:00+01:00
2019-12-06T15:15:00+01:00
Koszty:
Bez opłat

Popularyzowanie piosenki turystycznej, poezji śpiewanej w środowisku młodzieży szkół podstawowych i średnich województwa zachodniopomorskiego. Inspirowanie młodzieży do rozwijania swoich talentów w dziedzinie poezji i muzyki. Integracja środowisk szkół podstawowych i średnich województwa zachodniopomorskiego. To cele konkursu, który jest adresowany do zespołów, grup i solistów reprezentujących środowisko szkół podstawowych i średnich województwa zachodniopomorskiego. Laureaci w kategorii zespół / solista na poziomie szkoły podstawowej uzyskają dodatkowe punkty przyznawane przez szkolną komisję rekrutacyjną II LO w Szczecinie w procesie rekrutacyjnym w roku szkolnym 2020/2021.

Więcej informacji na stronie organizatora – II LO w Szczecinie

20:00 – Koncert Roberta Kasprzyckiego

Piosenką „Niebo do wynajęcia”, dotarł do ogromnego grona słuchaczy, zaś cały debiutancki album (Pomaton EMI 1997) był skarbnicą piosenek, z których cześć trafiła do śpiewników, cześć zaś do dziś stanowi kanon polskiej piosenki poetyckiej. Po długiej przerwie, będącej w istocie nieustającą trasą koncertową, jesienią 2006 ukazał się drugi album – „Światopodgląd” (FONOGRAFIKA 2006), którego premiera odbyła się na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia – tam zresztą, w Radiowej Trójce, usłyszeć można Roberta najczęściej. Jesienią 2007 roku nakładem Polskiego Radia Kraków ukazały się „Piosenki i Nie”, wielopak wielofunkcyjny, będący zarazem tomikiem wierszy, śpiewnikiem oraz okładką płyty stanowiącej zapis koncertu zagranego w studio krakowskiego radia.

Jesienią roku 2014 trafiło do słuchaczy „Cztery” (MAESTRADA 2014) – pełne świetnie zagranych i zaśpiewanych piosenek „dla dorosłych”. Dał się zatem poznać także jako autor tekstów w wersji „dla Przyjaciół”: Janusza Radka, Michała Łanuszki, Marka Dyjaka, jak i dla Artystów Piwnicy Pod Baranami: Jacka Wójcickiego, Szymona Zychowicza, Doroty Ślęzak czy Ewy Wnuk.  W muzyce Kasprzyckiego odnaleźć można ślady wielu inspiracji: „Niebo do wynajęcia” było mieszanką flamenco, popu, jazzu, bossanowy i folka, „Światopogląd” – popisem rockowej energii, „Piosenki i Nie” – znakomitym nawiązaniem do tradycji klasycznej ballady, „Cztery” zaś połączeniem poetyckiej i rockowej wrażliwości – zresztą to właśnie wielojęzyczność i szerokie spektrum zainteresowań określają jego styl muzyczny i tworzą dla tekstów smakowitą oprawę. Prawdziwą moc Kasprzyckiego oddają koncerty – to w kontakcie z publicznością Kasprzycki najpełniej emanuje niezwykłą charyzmą, a niespożyta energia, feeling i poczucie humoru, sprawiają, że kontakt z widzami jest zarazem natychmiastowy i długofalowy – kto bowiem był raz na koncercie Kasprzyckiego niemal zawsze wraca, i nie ma znaczenia, czy chodzi o koncerty solowe, czy z bandem – Kasprzycki zawsze gra na sto procent, a melanż słownej woltyżerki, muzycznych żartów, inteligentnych prowokacji, zabaw z publicznością i solidnego grania, sprawiają, że jego koncerty stają się naprawdę niezapomnianym przeżyciem.

Wstęp wolny

Udostępnij

Dostępność cyfrowa