25. urodziny imprezy Club Tropicana

122
0
Udostępnij
Kiedy:
Styczeń 13, 2019@19:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2019-01-13T19:00:00+01:00
2019-01-13T19:15:00+01:00
25. urodziny imprezy Club Tropicana

To będzie urodzinowe wydanie najstarszej cyklicznej imprezy z muzyką latynoamerykańską w Polsce, która gości od równo 25 lat w niedzielne wieczory w Szczecinie. Jej autorem jest Waldemar Kulpa, który powołał ją do życia w styczniu 1994 r. w Kontrastach.

Muzyka, która przewija się podczas wieczorów: salsa, merengue, bachata, kizomba, cha cha, rumba, reggaeton, tango argentyńskie itd… Mało kto wie, że Szczecin to bardzo szczególne miejsce na salsowej mapie Polski. W SCK Kontrasty odbywała się bowiem przez ponad 17 lat najstarsza cykliczna impreza z muzyką latynoamerykańską w Polsce. Nie w Warszawie, nie w Krakowie, Poznaniu czy Wrocławiu, tylko właśnie w Szczecinie! Jest to najbardziej rozpoznawalna szczecińska impreza z Salsą oraz Latino.

Mimo smutnego faktu zamknięcia 50-letniego przybytku kultury studenckiej, czyli Studenckiego Centrum Kultury Kontrasty, impreza z tak bogatą historią nie zniknęła z kulturalnej mapy miasta. 14 sierpnia 2011r. odbyła się reaktywacja Tropicany w Rocker Club Szczecin i trwała impreza w tym klubie aż do końca października 2013. Nowy rozdział rozpoczął się 3 listopada 2013r. Klub Muzyczny Browar Polski stał się w każdą niedzielę tym klubem, gdzie szczecińscy salseros i entuzjaści gorących rytmów latynoamerykańskich znaleźli swoje miejsce. Od 3 września 2017 impreza zyskała nową przestrzeń Salę Kominkową Domu Kultury „13 Muz”. Obecnie od 17 czerwca 2018r. Club Tropicana gości w nowej przestrzeni – Scena Nowy Browar.

I tak co tydzień Waldek Kulpa (autor imprezy i przez wiele lat prowadzący jako DJ Val de Maros), Dom Kultury „13 Muz” i Scena Nowy Browar zapraszają wszystkich sympatyków tej imprezy, jak i tych którzy przyjdą na nią po raz pierwszy…

2 godziny wcześniej, czyli od g.19 zapraszamy również na Podwieczorek Kizombowy, podczas którego tańczona jest tylko kizomba. Urodzinową odsłonę za sterami muzyki zaszczycą m.in. autor DJ Val de Maros, El Piedro, czy powracający po dłuższej nieobecności Marek Streich – DJ Tequila.

Będzie dużo tanecznych niespodzianek, m.in. pokazy tancerzy Kimama Dance Studio (bachata ladies i reggaeton) oraz z Quiero Salsa Szczecin – zatańczą 22 kobiety!!! Adonde vas to zmysłowa cha-cha-cha. Choreografia ta łączy klasyczną cza czę, boogaloo, latin funk i elementy afro z delikatnie płynącymi współczesnymi elementami. To wyjątkowy projekt dla wyjątkowych kobiet, który jest owocem współpracy berlińskiej Yerba Buena Dance Community ze szczecińską szkołą Quierosalsa!!!

Udostępnij