BEGIN:VCALENDAR
VERSION:2.0
PRODID:-//Dom Kultury 13 Muz - ECPv6.15.15//NONSGML v1.0//EN
CALSCALE:GREGORIAN
METHOD:PUBLISH
X-WR-CALNAME:Dom Kultury 13 Muz
X-ORIGINAL-URL:https://13muz.eu/en
X-WR-CALDESC:Events for Dom Kultury 13 Muz
REFRESH-INTERVAL;VALUE=DURATION:PT1H
X-Robots-Tag:noindex
X-PUBLISHED-TTL:PT1H
BEGIN:VTIMEZONE
TZID:Europe/Warsaw
BEGIN:DAYLIGHT
TZOFFSETFROM:+0100
TZOFFSETTO:+0200
TZNAME:CEST
DTSTART:20240331T010000
END:DAYLIGHT
BEGIN:STANDARD
TZOFFSETFROM:+0200
TZOFFSETTO:+0100
TZNAME:CET
DTSTART:20241027T010000
END:STANDARD
BEGIN:DAYLIGHT
TZOFFSETFROM:+0100
TZOFFSETTO:+0200
TZNAME:CEST
DTSTART:20250330T010000
END:DAYLIGHT
BEGIN:STANDARD
TZOFFSETFROM:+0200
TZOFFSETTO:+0100
TZNAME:CET
DTSTART:20251026T010000
END:STANDARD
BEGIN:DAYLIGHT
TZOFFSETFROM:+0100
TZOFFSETTO:+0200
TZNAME:CEST
DTSTART:20260329T010000
END:DAYLIGHT
BEGIN:STANDARD
TZOFFSETFROM:+0200
TZOFFSETTO:+0100
TZNAME:CET
DTSTART:20261025T010000
END:STANDARD
BEGIN:DAYLIGHT
TZOFFSETFROM:+0100
TZOFFSETTO:+0200
TZNAME:CEST
DTSTART:20270328T010000
END:DAYLIGHT
BEGIN:STANDARD
TZOFFSETFROM:+0200
TZOFFSETTO:+0100
TZNAME:CET
DTSTART:20271031T010000
END:STANDARD
END:VTIMEZONE
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20250629T150000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20260731T160000
DTSTAMP:20260627T110712
CREATED:20250507T114302Z
LAST-MODIFIED:20260617T095015Z
UID:66872-1751209200-1785513600@13muz.eu
SUMMARY:do 31.07. / Galeria Tworzę się - „Rezerwat Totalny - ukryta wyspa Robiena”
DESCRIPTION:Kiedy i jak odwiedzić wystawę: \n– niedziele w Tworzę się – spacery edukacyjne i twórcze animacje w przestrzeni wystawy: w czerwcu 21.06. – oprowadzania po wystawie odbywać się będą o godz.: 11:00 i 12:45 (czas spotkań 90 min) – wstęp biletowany. Bilety w cenie 15 zł dostępne na stronie: www.biletomat.pl. Bezpośredni link do biletów. W lipcu w wybrane niedziele będą odbywały się warsztaty / Szczegóły i terminy: tworzesie@gmail.com \n– od poniedziałku do piątku odbywają się oprowadzania i animacje dla grup zorganizowanych (min. 10 osób) w godz. 9:30-16:00. Wstęp: 15 zł/dziecko\, obowiązują zapisy: tworzesie@gmail.com. \nZdjęcia z wernisażu \nWiek: 5/6+ \nWernisaż odbył się 29 czerwca 2025 r. Wystawa czynna do 31 lipca 2026 r. \n \nWystawa „w procesie” oznacza zaproszenie do jej współtworzenia\, podczas przygotowanych spotkań i warsztatów twórczych w okresie wakacji. To wystawa\, która będzie powstawać stopniowo\, a w proces tworzenia zaangażowane zostaną dzieci i młodzież. \nNowa wystawa to instalacja totalna\, mającą zachęcić do doświadczeń rezerwatu totalnego\, odizolowanego miejsca\, w którym wszystko funkcjonuje zgodnie z prawami natury\, w aurze tajemnicy\, nietykalności i życia poza cywilizacją. To Wyspa Robiena\, badacza-wizjonera\, który prowadził świat ku zielonej rewolucji. Być może\, aby ocalić to\, co na wyspie najcenniejsze – przyrodę oraz ukochane ptaki\, ukryłby wyspę przed światem… \nInstalacja pozwala spełnić to wyobrażenie\, a odbiorczyniom/odbiorcom spojrzeć na wyspę oczami miłośnika/miłośniczki przyrody\, a także jej mieszkańca. Elementy wystawy będzie można na siebie zakładać\, przemieniając się w różne gatunki zwierząt.  Stroje zaprojektowane specjalnie na wystawę pozwolą eksplorować przestrzeń w odmienny\, od ludzkiego sposób. Dźwięki wyspy powstaną podczas działań warsztatowych. Zabrzmią kamienie\, chmury\, rośliny\, jednokomórkowe organizmy oraz… nieodkryte dotąd gatunki. Spacery edukacyjno-wrażeniowe na wystawie zostaną wymyślone i  zaprojektowane podczas warsztatów\, wspólnie z młodymi uczestniczkami i uczestnikami. \nPojęcie „ukryta wyspa” niesie w sobie intrygujący dualizm – z jednej strony coś fizycznego\, namacalnego\, jak wyspa\, a z drugiej tajemniczość\, ukrywanie i nieobecność. Ta nieobecność stała się punktem wyjścia do wyobrażenia sobie miejsca\, w którym natura funkcjonuje według swoich reguł\, a człowiek jest jedynie wyobrażeniem zza granicy tego świata. \nPaul Robien – ornitolog\, aktywista\, „działający na rzecz zachowania bogactwa przyrodniczego dla przyszłych pokoleń. W swej misji edukacyjnej\, uświadamiał wagę ochrony przyrody dla przetrwania ludzkości\, dzieląc się zachwytem nad siłą\, pięknem i różnorodnością natury. Wyspa Robiena (oficjalna nazwa Sadlińskie Łąki)\, na której prowadził stację przyrodniczą\, dzięki jego staraniom\, została objęta ochroną prawną w 1926 r.\, stając się pierwszym rezerwatem przyrody w Dolinie Dolnej Odry. W 2004 – „Wyspa Robiena” oraz jezioro Dąbie\, stały się puzzlami ptasiego Obszaru Natura 2000 „Dolina Dolnej Odry”\, wchodzącego w skład europejskiej sieci obszarów chronionych i jednocześnie międzynarodowych ostoi ptaków. Stanowi to echo robienowskich projektów ochronnych\, zrealizowanych staraniem lokalnych przyrodników i aktywistów systematycznie badających i monitorujących ten obszar\, w których legenda Robiena trwa…” (cyt. Łukasz Ławicki\, Marta Kurzyńska). \nPomysł\, koncepcja: Paulina Ratajczak\, Karolina Gołębiowska \nTwórczynie\, twórcy: Karolina Gołębiowska\, Katarzyna Mierzejewska\, Dominika Wyrobek\, Joanna Bronisławska\, Weronika Fibich\, Alex Libertad\,  Szymon Herbuś\, Miłosz Nawrotek \nKonsultacje\, wsparcie merytoryczne:  Marta Kurzyńska\, Łukasz Ławicki \nWspółpraca scenograficzna: Marek Mierzejewski\, Paulina Ratajczak\, Gabi Kosma Januszkiewicz\, Karolina Grygier\, Maja Mierzejewska\, Ewa Ratajczak\, Oskar Ejsmont \nSystemy interaktywne: Marcin Strugliński \nProwadzenie grupy warsztatowej i grupy projektowej wystawy: Joanna Bronisławska\, Marysia Dąbrowska oraz Marta Kurzyńska\, Łukasz Ławicki\, Paulina Ratajczak\, Karolina Gołębiowska \nWystawę zwiedza się bez butów\, organizatorzy proszą o zabranie skarpetek dla dzieci i dorosłych. \nDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. \nDofinansowane ze środków Miasta Szczecin. \nOrganizatorzy: Fundacja Las Sztuki\, Dom Kultury „13 Muz” \nPatroni medialni: wSzczecinie.pl\, szczecindladzieci.net.pl\, Kurier Szczeciński\, Echo Szczecina\, Gdzie z dzieckiem w Szczecinie \n 
URL:https://13muz.eu/en/event/29-06-galeria-tworze-sie-rezerwat-totalny/
LOCATION:Galeria Tworzę się
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20260501T080000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20261130T160000
DTSTAMP:20260627T110712
CREATED:20260407T115640Z
LAST-MODIFIED:20260414T074032Z
UID:73823-1777622400-1796054400@13muz.eu
SUMMARY:Kwiecień- listopad / Dom Kultury+ / Laboratorium Partnerstwa Miejskiego / Nabór partnerów
DESCRIPTION:Dom Kultury+ / Laboratorium Partnerstwa Miejskiego / Nabór partnerów \nOkres realizacji: Kwiecień- listopad / Nabór trwa do 30 kwietnia \nDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Dom Kultury+ Edycja 2026. \nProjekt „Laboratorium Partnerstwa Miejskiego” realizowany przez Dom Kultury „13 Muz” w Szczecinie jest działaniem procesowym\, którego celem jest stworzenie trwałego modelu współpracy instytucji kultury z mieszkańcami. \nProjekt realizowany jest w ramach programu Narodowego Centrum Kultury – Dom Kultury+ Edycja 2026 / Partnerstwo lokalne. \nGłówne założenia projektu:\n– przejście od modelu „instytucja organizuje” do modelu „instytucja współtworzy z mieszkańcami”\n– budowanie partnerstwa opartego na:\n– współdecydowaniu\n– współodpowiedzialności\n– współpracy międzypokoleniowej\n– opracowanie systemowego modelu współpracy\, który będzie możliwy do stosowania w kolejnych latach \nKluczowe działania:\n– aktualizacja diagnozy potrzeb mieszkańców\n– warsztaty i szkolenia dla mieszkańców oraz kadr kultury\n– wypracowanie zasad partnerstwa\n– realizacja mikroinicjatyw\n– testowanie i ewaluacja modelu współpracy \nEfekty projektu:\n– trwałe partnerstwo lokalne\n– zwiększenie zaangażowania mieszkańców\n– rozwój kompetencji uczestników i zespołu\n– stworzenie modelu współtworzenia oferty kulturalnej \nNabór instytucji i organizacji do projektu \nDom Kultury „13 Muz” w Szczecinie zaprasza do udziału w projekcie „Laboratorium Partnerstwa Miejskiego” realizowanym w ramach programu Dom Kultury+ Edycja 2026. \nUdział w projekcie jest bezpłatny. Nabór trwa do 30 kwietnia. Opiera się na współpracy\, zaangażowaniu i wymianie doświadczeń. \nGłównym celem projektu jest wypracowanie i przetestowanie trwałego modelu współpracy pomiędzy instytucją kultury a lokalnymi partnerami – organizacjami\, instytucjami oraz liderami społecznymi – opartego na współdecydowaniu\, współodpowiedzialności i realnym wpływie na działania kulturalne w mieście. \nDo udziału w partnerstwie zapraszamy przedstawicieli instytucji kultury i edukacji\, organizacji pozarządowych\, grup nieformalnych\, lokalnych liderów i animatorów oraz osoby zainteresowane współtworzeniem działań kulturalnych. \nPodczas warsztatów partnerzy wspólnie wypracują pomysł na projekt odpowiadający na potrzeby lokalnej społeczności. Następnie projekt ten zostanie zrealizowany w formule partnerstwa\, jako pilotaż wypracowanych rozwiązań. Partnerzy będą współuczestniczyć w aktualizacji diagnozy lokalnej oraz w ewaluacji działań\, co pozwoli dopasować model współpracy do rzeczywistych potrzeb i potencjałów środowiska lokalnego. \nKogo zapraszamy?\n– organizacje pozarządowe\n– instytucje kultury\n– szkoły i uczelnie\n– grupy nieformalne\n– lokalnych liderów i animatorów kultury \nCele udziału w projekcie:\n– wspólne tworzenie oferty kulturalnej miasta\n– rozwój współpracy międzysektorowej\n– budowanie trwałych relacji lokalnych\n– zwiększenie udziału mieszkańców w kulturze \nCo daje udział w projekcie?\n– udział w warsztatach i szkoleniach (rozwój kompetencji)\n– możliwość realizacji własnych inicjatyw\n– realny wpływ na ofertę programowa i kulturalną\n– współtworzenie modelu współpracy\n– dostęp do sieci partnerstw i nowych kontaktów \nZakres współpracy:\n– udział w diagnozie potrzeb lokalnych\n– współpraca przy projektowaniu działań\n– udział w warsztatach i spotkaniach partnerskich\n– realizacja mikroinicjatyw \nOkres realizacji: kwiecień – listopad 2026 r. \nZarządzanie i koordynacja projektu: Maja Olendzka \nWięcej informacji: Maja Olendzka / 502 461 400 / m.olendzka@13muz.eu \nDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Dom Kultury+ Edycja 2026. \nWydarzenie na FB
URL:https://13muz.eu/en/event/maj-listopad-dom-kultury-laboratorium-partnerstwa-miejskiego-nabor-partnerow/
LOCATION:Dom Kultury „13 Muz”\, Plac Żołnierza Polskiego 2\, Szczecin\, Zachodniopomorskie\, 70-551\, Poland
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20260614T120000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20260627T130000
DTSTAMP:20260627T110712
CREATED:20260430T125544Z
LAST-MODIFIED:20260507T080919Z
UID:74446-1781438400-1782565200@13muz.eu
SUMMARY:14 i 27.06. / „Niewidoma dziewczynka i Miś” oraz „Tajemne zioło Marty”
DESCRIPTION:14 i 27.06.2026 niedziela i sobota g. 12:00 \nTeatrzyk Bajto znany jest z interaktywnych przedstawień\, w których dzieci wraz z aktorami biorą udział w bajkowych perypetiach. Podczas bajki\, tak dzieci\, jak i rodzice\, stają się mieszkańcami pałacu\, oraz innych miejsc\, w których odbywa się akcja opowieści. Przedstawieniu towarzyszy humor\, który miesza się ze wzruszeniem oraz wspólną radością podczas szczęśliwego finału\, zakończonego często wspólnym tańcem. \nW czerwcu Teatrzyk Bajto przygotował dwie opowieści\, grane podczas jednego spotkania. \nPierwsza z nich\, Niewidoma dziewczynka i miś\, to wzruszająca opowieść opierająca swoje moralne przesłanie na znanym cytacie z Małego Księcia o widzeniu sercem: „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. \nCzy mała\, niewidoma dziewczynka dobrze wybierze? Czy przygarnie i pokocha samotnego misia ze sklepowej półki? \nDruga bajeczka opowiada o tym\, że szczęście\, zadowolenie\, radość i miłość\, są wynikiem odruchu serca\, bowiem\, gdy serce kieruje naszym postępowaniem\, wszystko inne ma szanse przydarzyć się nam piękniej i lepiej. \nObsada:\nBeata Barbara Kuczyńska\nKrzysztof Salak\nDzieci oraz rodzice \nBajka dedykowana jest dla dzieci w wieku od 4. lat. \nOrganizator: Teatrzyk Bajto pod egidą Domu Kultury „13 Muz” \nCzas trwania: ok. 60 min / ok. 30 min każda z bajek \nMiejsce: Sala Lustrzana \nBilety: dziecko 30 zł / opiekun 20 zł / www.biletomat.pl / 14.06. / 27.06. \nNie ma możliwości zakupu biletu na miejscu przed wydarzeniem. \nWydarzenie na FB
URL:https://13muz.eu/en/event/14-i-27-06-niewidoma-dziewczynka-i-mis-oraz-tajemne-ziolo-marty/
LOCATION:Dom Kultury „13 Muz”\, Plac Żołnierza Polskiego 2\, Szczecin\, Zachodniopomorskie\, 70-551\, Poland
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20260617T170000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20260918T180000
DTSTAMP:20260627T110712
CREATED:20260430T132659Z
LAST-MODIFIED:20260618T131529Z
UID:74472-1781715600-1789754400@13muz.eu
SUMMARY:17.06. / Galeria Foyer - Wystawa absolwentów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie z roku 1981 - „50 x 45”
DESCRIPTION:17.06.2026 środa g. 17:00 \nZdjęcia z wernisażu \n17 czerwca (środa) o godz. 17:00 zapraszamy do Galerii Foyer na otwarcie wystawy – wstęp wolny. \nWystawa czynna do 18 września od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00 (w lipcu i sierpniu w godz. 8:00-17:00) oraz w trakcie trwania wydarzeń – wstęp wolny. 14 sierpnia wystawa nieczynna. \nWystawa absolwentów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie z roku 1981: Natasza Budzan\, Oskar Ferschke\, Andrzej Fijołek (1961 – 2018)\, Piotr Kiedo\, Krzysztof Krzywiński\, Krzysztof Małecki\, Zbigniew Szot\, Dorota Wysocka – Rzeszutek. \n„Na początek może wyjaśnienie tytułu wystawy „50 x 45”. W bieżącym roku 2026 minęło 50 lat\, kiedy się poznaliśmy i zaczęliśmy naukę w Szczecińskim Plastyku.  Był to rok 1976\, w 1981 zdaliśmy maturę\, czyli 45 lat minęło od rozpoczęcia naszych osobnych wędrówek po meandrach życia. \nPamiętamy o sobie\, spotykamy się. Jesteśmy w tak zwanym „kontakcie”\, w 2018 roku odszedł od nas Andrzej Fijołek. \nPo skończonym liceum niektórzy z nas kontynuowali edukację na wyższych uczelniach artystycznych\, przez kilka ostatnich dziesięcioleci każdy z nas zajmował się własną twórczością.  Może jest to twórczość różna\, ale my wiemy i pamiętamy\, kiedy się to zaczęło… 50 lat temu w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych na Kurkowej 1 w Szczecinie” – Krzysztof Krzywiński \nWystawa współorganizowana z Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie. \nWydarzenie na FB
URL:https://13muz.eu/en/event/17-06-galeria-foyer-wystawa-absolwentow-panstwowego-liceum-sztuk-plastycznych-w-szczecinie-z-roku-1981-50-x-45/
LOCATION:Dom Kultury „13 Muz”\, Plac Żołnierza Polskiego 2\, Szczecin\, Zachodniopomorskie\, 70-551\, Poland
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20260624T170000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20260828T170000
DTSTAMP:20260627T110712
CREATED:20260504T124028Z
LAST-MODIFIED:20260625T120435Z
UID:74500-1782320400-1787936400@13muz.eu
SUMMARY:24.06. / Galeria Enter - Ostatnie światło na stole - wystawa uczniów Technikum Fotograficznego Cosinus Young 15+ w Szczecinie
DESCRIPTION:24.06.2026 środa g. 17:00 \nZdjęcia z wernisażu \n24 czerwca (środa) o godz. 17:00 zapraszamy do Galerii Enter na otwarcie wystawy – wstęp wolny. \nWystawa czynna do 28 sierpnia od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00 (w lipcu i sierpniu w godz. 8:00-17:00) oraz w trakcie trwania wydarzeń – wstęp wolny. 14 sierpnia wystawa nieczynna. \n„Ostatnie światło na stole” to współczesny upgrade klasycznej martwej natury\, którą znamy z obrazów wielkich mistrzów malarstwa. To wizualizacja nowego spojrzenia na codzienność – świata\, w którym natura spotyka się z technologią\, a zwykłe przedmioty stają się nośnikami znaczeń i emocji. \nWystawa jest opowieścią o relacji człowieka z otaczającą go rzeczywistością\, o problemach współczesnego świata i o przemijaniu chwili. To także zabawa światłem i cieniem na stole bezcieniowym – miejscu\, gdzie ostatni promień światła rozchodzi się po powierzchni\, by po chwili powrócić\, zapisany w pamięci aparatu. \nAutorami prac są uczniowie Technikum Fotograficznego Cosinus Young 15+ w Szczecinie\, którzy podjęli wyzwanie reinterpretacji martwej natury w świeżym\, odważnym i nowoczesnym ujęciu. Ich fotografie łączą wrażliwość artystyczną z technologiczną świadomością obrazu\, tworząc przestrzeń do refleksji nad tym\, co widzialne – i tym\, co ukryte. \nTo spotkanie z obrazem\, światłem i wyobraźnią – moment\, w którym zwykłe przedmioty ożywają na nowo. \nAutorzy prac:\nBrianska Daniela\nCzechowska Laura\nEzhieva Ewa\nGoch Maria\nKosik Mikołaj\nKrawczyk Gracjan\nKurylych Adriana\nKuzmenko Diana\nMasewicz Oliwia\nMatsiukevich Marharyta\nMelnyk Daria\nNacharova Anastasiia\nOsadcha Antonina\nPaluch Lena\nPliasan Yaroslava\nRomanyshyn Vitalina\nSenftleben Natalia\nStrzeszewski Jakub\nWasilewicz Oliwia \nOpiekun i koordynator wystawy: Kamil Winnicki \nOrganizator: Cosinus Young 15+ \nPartner: Domu Kultury „13 Muz” \nWydarzenie na FB
URL:https://13muz.eu/en/event/24-06-galeria-enter-ostatnie-swiatlo-na-stole-wystawa-uczniow-technikum-fotograficznego-cosinus-young-15-w-szczecinie/
LOCATION:Dom Kultury „13 Muz”\, Plac Żołnierza Polskiego 2\, Szczecin\, Zachodniopomorskie\, 70-551\, Poland
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20260627T110000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20260627T170000
DTSTAMP:20260627T110712
CREATED:20260608T105857Z
LAST-MODIFIED:20260609T071419Z
UID:75543-1782558000-1782579600@13muz.eu
SUMMARY:27.06. / Warsztaty twórcze „I Ty możesz być wizjonerem: Projektujemy przyszłość!”
DESCRIPTION:27.06.2026 sobota g. 11:00 i 14:30 \nGodz. 11:00 / grupa 1 / 9-12 lat\nGodz. 14:30 / grupa 2 / 13-16 lat \nCzas trwania: 150 min \nJakie idee dziś wydają się dziwne\, niemożliwe\, śmieszne – ale mogą zmienić świat w przyszłości? \nWarsztat inspirowany postacią Paula Robiena\, przyrodnika i wizjonera\, który już sto lat temu myślał o świecie w sposób radykalnie inny od współczesnych. Uczestnicy poznają jego historię\, a następnie – w duchu jego „zielonej rewolucji” – stworzą własne idee przyszłości\, czyli pomysły na świat\, który dziś wydaje się niemożliwy\, a za sto lat może stać się realny. \nPodczas zajęć dzieci i młodzież zastanowią się\, co w dzisiejszym świecie można by pomyśleć inaczej? Następnie uczestnicy indywidualnie opracowują swoje pomysły w formie plakatu-manifestu. \nPrace zasilą „Galeria Wizjonerów” która będzie prezentować marzenia\, idee i światy przyszłości młodych ludzi podczas nowej wystawy w Galerii Tworzę się. \nProwadzenie warsztatów: Piotr Depta-Kleśta \nWprowadzenie w temat\, scenariusz spotkania: Grażyna Siedlecka \nWspółpraca merytoryczna: Paulina Ratajczak \n Piotr Depta-Kleśta\, projektant graficzny\, ilustrator\, wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie. Autor wydawnictw: katalogów\, płyt muzycznych\, identyfikacji wizualnych o skali ogólnopolskiej oraz międzynarodowej (m.in. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi\, FilmPolska w Berlinie\, Fama Festiwal\, Inne Brzemienia w Lublinie\, Kinopolska w Paryżu). Ilustruje m.in. dla: Newsweek Polska\, Pismo Magazyn Opinii\, Kontakt Magazyn. Prowadzi warsztaty\, uczestniczy w konferencjach naukowych\, uczestniczy w obradach jury w ramach konkursów z zakresu projektowania graficznego. Razem z żoną – Kają Deptą-Kleśtą tworzą duet projektowy – POSTER & SONS. Członek STGU. \nZdobywca ponad 60. nagród\, uczestnik ponad 200. wystaw\, w tym 20. indywidualnych.\nStypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla Wybitnych Młodych Naukowców 2019-2022.\nStypendysta Ministra Edukacji Narodowej i Szkolnictwa\, dwukrotny Stypendysta Miasta Szczecin. \nGrażyna Siedlecka\, założycielka Fresh From Poland – niezależnej platformy poświęconej współczesnej polskiej fotografii i dyrektorka fundacji Fresh From Poland. Jest kuratorką\, redaktorką zdjęć\, autorką tekstów i koordynatorką wydarzeń artystycznych. Była redaktorką tekstów w Miesięczniku FOTO (Polska) i Prism Magazine (Dublin)\, obecnie współpracuje z Contemporary Lynx (Londyn). Współkuratorka (wraz z Jensem Pepperem) wystawy Ausnahmezustand. Polnische Fotokunst heute – przeglądu prac najbardziej wypływowych współczesnych polskich fotografików\, która odbyła się w Berlinie (ZAK w Zitadelle Spandau). \nObecnie studiuje Kuratorstwo i Realizację Wystaw w Akademii Sztuki w Szczecinie. Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2025) oraz laureatką stypendium rektorskiego za osiągnięcia artystyczne i naukowe. Studiowała również Europę Wschodnią na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz fotografię w Akademii Fotografii w Krakowie. \nNowy projekt w Galerii Tworzę się „Upominam się o… Poważne zabawy sztuką” – warsztaty i działania twórcze. \nNa moment staniemy się ruchem społeczno-artystycznym\, który poprzez wybrane dziedziny sztuki i artystyczne formy wyrazu\, zabierze głos w ważnych społecznych i osobistych sprawach. Warsztaty edukacyjne\, lekcje oraz działania poprowadzą doświadczeni twórcy i twórczynie\, aktywiści i edukatorki. Podzielimy się na grupy dostosowane do wieku\, różnych potrzeb i perspektyw uczestników. W atmosferze wymiany różnych punktów widzenia będziemy wspólnie doświadczać sztuki w praktyce\, a także ją tworzyć. \nDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach projektu. \nOrganizatorzy: Tworzę się\, Fundacja Las Sztuki\, Dom Kultury „13 Muz” \nMiejsce: Galeria Tworzę się \nWstęp wolny – obowiązują zapisy: tworzesie@gmail.com – liczba miejsc ograniczona \nWydarzenie na FB (9-12 lat) \nWydarzenie na FB (13-16 lat)
URL:https://13muz.eu/en/event/27-06-warsztaty-tworcze-i-ty-mozesz-byc-wizjonerem-projektujemy-przyszlosc/
LOCATION:Galeria Tworzę się
END:VEVENT
END:VCALENDAR