Tomasz Licak – urodził się w 9 czerwca 1986 roku w Szczecinie, ukończył tu również XIV Liceum Ogólnokształcące w klasie matematyczno-informatycznej. Muzyką zainteresował się już w szkole podstawowej, pobierając prywatne lekcje gry na klarnecie. Będąc w liceum uczęszczał do Pałacu Młodzieży, gdzie zaczął naukę gry na saksofonie uczestnicząc w próbach Big Baltic Band’u. Wtedy też zainteresował się muzyką jazzową i uczestniczył w wielu koncertach oraz jeździł na warsztaty jazzowe. Pod koniec liceum zdecydował się na podjęcie studiów na duńskiej uczelni Carl Nielsen Academy of Music w Odense. Ukończył tam licencjat (2005-2008) oraz zdobył tytuł magistra na wydziale instrumentalistyki jazzowej z dodatkową kompozycją (2012). Następnie podjął podyplomowe studia w zakresie instrumentalistyki (Advanced Postgraduate Diploma) w kopenhaskim Rytmisk Musikkonservatorium, które ukończył w 2015 roku.

 
Obecnie wykłada na Akademii Sztuki w Szczecinie, gdzie na Wydziale Edukacji Muzycznej prowadzi Big Band Akademii Sztuki, instrumentalny zespół jazzowy oraz saksofon jazzowy.

 
Jako lider oraz członek wielu zespołów od lat aktywnie koncertuje niemal na całym świecie, w Europie (głównie w Polsce, Danii, Niemczech, a także Anglii i Litwie) oraz Afryce (Kenia, Tanzania, Zanzibar) i USA (Nowy Jork). Współpracuje z wieloma wydawnictwami muzycznymi m. in. polskim Multikulti, RecArt czy duńskimi Calibrated, Gateway, Blackout.

 
Aktywnie uczestniczy w życiu szczecińskiego środowiska artystycznego. Oprócz regularnego koncertowania, bierze udział w festiwalach oraz innego rodzaju inicjatywach artystycznych, również jako organizator. Jest inicjatorem Pomeranian Youth Big Bandu, łączącego muzyków profesjonalnych oraz uczniów i studentów. Współpracuje z goleniowską orkiestrą dętą “Wood & Brass Band”, a także duńskim big bandem “1748”. W latach 2014 oraz 2015 miał okazję koncertować z duńskim DR Big Bandem. Jest również inicjatorem Szczecin Art Ensemble, eksperymentalnej grupy zajmującej się improwizacją. 

Prowadzi działalność edukacyjną, organizując warsztaty, wykłady adresowane do uczniów szkół muzycznych, studentów akademii oraz muzyków profesjonalnych.