Newsletter

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać nasz Newsletter.

Znajdź nas

News

Polsko-Niemieckie Warsztaty Cyrkowe w DK 13 Muz zakończone paradą

24.06.2017 i 25.06.2017 sobota i niedziela
 
 
Uczymy się sztuki cyrku
Część III warsztatów cyrkowych odbędzie się w dniach 24-25 czerwca 2017 w DK 13 Muz. Bierze w nich udział 40 dzieci z niemieckich miejscowości: Gartz, Tantow, Mescherin oraz z Polski z Gryfina, Szczecina, Pargowa, Kołbaskowa i Tanowa.
Partnerem Domu Kultury 13 Muz po stronie niemieckiej i współorganizatorem przedsięwzięcia jest Zircus Zack z Berlina, który tworzą wykwalifikowani trenerzy i trenerki pedagogiki cyrku.
Dom Kultury 13 Muz już po raz trzeci organizuje tego rodzaju warsztaty cyrkowe a po raz drugi odbędzie się pokaz umiejętności cyrkowych na Placu Solidarności jako finał warsztatów.
Polsko-niemiecka parada cyrkowa, która odbyła się w marcu, stała  się początkiem dobrej  współpracy Domu Kultury 13 Muz ze Szczecina i Zircus Zack z Berlina. Pod okiem wykwalifikowanych pedagogów cyrku dzieci nie tylko rozwijają swoje  umiejętności cyrkowe takie jak: żonglerka, chodzenie na szczudłach, akrobacje, elementy klownady, ale też nawiązują nowe znajomości z rówieśnikami z obu krajów. To również doskonała okazja do integracji a możliwość stworzenia czegoś wspólnie jest najlepszą formą uczenia siebie nawzajem i budowania trwałych, przyjacielskich relacji.
 
Koordynatorem projektu w ramach DK 13 Muz jest Violina Janiszewska.
 

„Cyrk w Szczecinie - witajcie wakacje!” - parada cyrkowa.

25 czerwca o godzinie 16:00 zapraszamy na pokaz finałowy warsztatów cyrkowych, które odbędzie się na placu Solidarności.

Będzie to prezentacja finałowa uczestników III części polsko-niemieckich warsztatów cyrkowych, które miały miejsce w Domu Kultury 13 Muz w Szczecinie w dniach 24-25.06.2017. Podczas finału uczestnicy warsztatów zaprezentują swoje umiejętności cyrkowe zdobyte podczas zajęć. Dla dzieci i młodzieży taki występ jest dużym przeżyciem, ważna jest także publiczność. Państwa udział w finale będzie dużym wyróżnieniem dla naszych młodych artystów cyrkowych.

Zapraszamy serdecznie.

 

dodane: 16.04.2017