Newsletter

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać nasz Newsletter.

Znajdź nas

News

MDŁOŚCI wernisaż / MA koncert / 17.10, godz. 20.13

Miejska galeria Sztuki 13muz zaprasza na otwarcie wystawy Mdłości, kuratorowanej przez Marte Smolińską.

Wystawa „Mdłości”, tytułem nawiązująca do książki francuskiego filozofa Jean-Paul Sartre'a, wydanej w 1938 roku, prezentuje twórczość młodych polskich artystek i artystów: Justyna Olszewska, Beata Szczepaniak, Martyna Pająk, Damian Reniszyn, Marcin Zawicki, Urszula Kluz-Knopek, Monika Mausolf, Katarzyna Giełżyńska. W 13 muzach odbywa się trzecia odsłona wystawy – pierwsza miała miejsce w toruńskiej Wozowni, druga zaś w Galerii Aula w gdańskiej ASP. W każdym z miejsc „Mdłości” wchłaniają nowych uczestników, związanych z danym miastem. W wypadku Szczecina są to Patrycja Migiel, Agnieszka Soseńska i Oskar Ejsmont, studenci tutejszej AS (z pracowni dr Aleksandry Ska).

Prezentowane prace stawiają pytanie, czy przypadkiem nie mamy do czynienia z czymś w rodzaju „generacyjnego manifestu”. Istotnym wydaje się pytanie o to, w jaki sposób współcześni, młodzi twórcy wyrażają swoje zmagania z istnieniem i doznawane przy tym poczucie łagodnego wstrętu. Kuratorka zobaczyła w ich sztuce wspólny, wszystkim wybranym pracom, aspekt jakiejś prawie nieznośnej zmysłowości czy wzmożonego apelowania do zmysłu dotyku i drażnienia go poprzez podsuwanie czegoś dwuznacznego: pociągającego i łagodnie wstrętnego zarazem, fascynującego i nieco odpychającego…

Wernisaż odbędzie się 17 października o godzinie 20:13, w Miejskiej Galerii Sztuki 13 muz. Wystawę będzie można oglądać 23 stycznia 2015. Wystawa przeznaczona jest dla osób powyzej 16 roku życia. 

      

Po wernisażu zapraszamy na  koncert formacji MA.

MA to psychodeliczna podróż piątki muzykalnych przyjemniaczków, których bogate w doświadczenia sceniczne, losy złączyły się ze sobą, by wspólnie stymulować i emitować rytmy rodem z kosmosu. Syntetyzując dobre stare brzmienia analogowych sprzętów z dobrodziejstwami nowoczesnej technologii, wytwarzają hałas, który przywoła uśmiech na twojej twarzy.

MA to zespół powstały w lutym 2014 r. z inicjatywy dwóch dżentelmenów: Matysa - lidera
i założyciela grupy Big Fat Mama oraz Aleksandra Szerszenia – gitarzysty tejże formacji. MA jest kontynuacją działalności tej grupy, w awangardowym wydaniu.

Matys - bas, wokal (Big Fat Mama)
Aleksander - gitara, wokal (Big Fat Mama)
Martyna - flet, wokal (Arka Noego, Charlie Monroe)
Dominik - perkusja, wokal (Arka Noego, Kapitan Stereo, Charlie Monroe)
Kuba - instr. klawiszowe, elektronika (Moonlight, Fractal Tree, S_in City Tribe)

Podczas wydarzeń, z rekomendacji Prezydenta Miasta Szczecin, zostanie wręczona Odznaka Honorowa Gryfa Zachodniopomorskiego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, dyrektorowi 13 muz Rafałowi Roguszka oraz wicedyrektorowi 13 muz KEDowi Olszewskiemu.

Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny!

 facebook.com/13muz

dodane: 09.10.2014