Newsletter

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać nasz Newsletter.

Znajdź nas

News

Szczecińskie Wierszogranie: Dorota „Sowa” Kuziela z zespołem - KONCERT ODWOŁANY!!!

23.04.2018 poniedziałek g.19

Z przyczyn niezależnych od organizatora koncert odwołany!
 
Koncert w ramach cyklu Szczecińskie Wierszogranie, który od lat przygotowuje Stowarzyszenie SZOK - Szczecińska Offensywa Kulturalna
 
Dorota „Sowa” Kuziela
 
„Śpiewa grając na skrzypcach, jakby szła skacząc po górach”
 
Autorka poetyckich tekstów oraz wierszy, do których komponuje muzykę tworząc z nich piosenki. 
Osiągnęła rzadką umiejętność akompaniowania sobie na skrzypcach, co nadaje jej występom niecodziennego kolorytu i pozwala osiągnąć niespotykane dotąd efekty brzmieniowe. Jej styl, to swoiste połączenie folku, poezji śpiewanej i muzyki klasycznej. Obdarzona głosem, który potrafi pokazać wielką paletę wrażliwości.
 
Laureatka przeglądów piosenki autorskiej i poezji śpiewanej, między innymi znalazła się w „Wielkiej Piątce” na Międzynarodowym Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie (2013), zdobyła pierwszą nagrodę na festiwalu „Wschody” w Lublinie i na festiwalu „Łaźnia” w Radomiu (2017), nagrodę Grand Prix festiwalu im. Piotra Skrzyneckiego w Mińsku Mazowieckim (2017). Znalazła się w finale Przeglądu Piosenki Aktorskiej (2017), uczestniczyła również w 3 etapach telewizyjnego talent show The Voice of Poland wpierw w drużynie Marii Sadowskiej, następnie pod skrzydłami Marka Piekarczyka (2014).
 
Piszą o niej między innymi tak:
„Dorota Kuziela jest znakomitym przykładem nierównego rozdawania talentów przez Opatrzność. Oto w jednej osobie odnaleźć możemy sublimację skrzypcowych szmerów, mocne gitarowe riffy oraz potężny wokal przywołujący amerykańską legendę Janis Joplin. I przy tych wszystkich walorach jest też Dorota osobą wyczuloną na piękno, na oddechy ludzi przechodzących obok, na urok analogowej natury życia.”
Tomasz Drachal - Pracovnia Piosenki, Warszawa. 
 
 
Do obejrzenia i posłuchania:
 
Taki pejzaż (Koncert Finałowy 38PPA) - https://www.youtube.com/watch?v=XM1UGZkiN-4
 
Łajka (OFPA Rybnik 2017) - https://www.youtube.com/watch?v=32pHdtYwMH8
 
The piano has been drinking (Koncert Finałowy 38PPA) -
 
 
Dorota Kuziela z Zespołem - koncert "Jesień z Bazuną" -
 
 

 

dodane: 03.02.2018