Newsletter

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać nasz Newsletter.

Znajdź nas

News

Jig Reel Maniacs: koncert „Celtic fusion with jazz connections”

26.03.2018 poniedziałek g.19

Jig Reel Maniacs to druga z najstarszych w Polsce (28 lat na scenie) i jedna z najbardziej charakterystycznych (charakternych) formacji inspirujących się tradycyjną muzyką celtycką.
Jigowo Reelowi Maniacy grają nurt Celtic fusion - celtyckie brzmienia oparte nie tylko na dwóch głównych rytmach i tańcach irlandzkich, jakimi są jig i reel, ale dźwiękowe klimaty będące wypadkową łączenia celtyckich nut z takimi gatunkami jak jazz, funk, rock, reggae i inne kierunki - muzykę instrumentalno-wokalną aranżowaną na wielobarwne instrumentarium: skrzypce, flet, flażolety, dudy, gitary (akustyczną, elektryczną, basowe), fortepian lub pianino klasyczne, pianino elektryczne, instrumenty klawiszowe i akordeon, perkusję i głos (baryton-bas).
 
Natalia Rogińska - skrzypce
Aleksander Brych - flet drewniany poprzeczny, flażolety, dudy
Artur Grudziński - fortepian, instrumenty klawiszowe, akordeon
Maciej Czarnecki - perkusja, instrumenty perkusyjne
Michał Jankowski - gitara akustyczna
Krzysztof Łangowski - gitara elektryczna
Mariusz Sprutta - gitary basowe, śpiew, bajanie
 
Marzec, miesiąc kojarzony w Polsce z Irlandią i Festiwalem Św. Patryka pod patronatem Ambasady Irlandii - #swPatryk - zobowiązuje również Jigowo Reelowych Maniaków do uczestnictwa w tym wydarzeniu oraz do prezentowania się w formule nieco innej od klasycznie klubowego lub klubowo klasycznego nurtu Celtic fusion, a mianowicie wzbogaconej o więcej pierwiastków jazzowych; stąd tytuł koncertu: Celtic fusion with jazz connections.
#swPatryk - finał w Szczecinie
#celtyckiSzczecin
#13muzIrlandia
 
Bilety 35 zł w przedsprzedaży dostępne online na www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście "I" oraz CIT - Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon przy al. Kwiatowej) oraz w dniu koncertu w DK 13 Muz w cenie 45 zł
 
Link bezpośredni - Kup bilet
dodane: 07.01.2018