Newsletter

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać nasz Newsletter.

Znajdź nas

News

Spektakl taneczny "Faceci są z Marsa, Księżniczki z Wenus"

30.09.2017 sobota g.19

 

Teatr Tańca Kiosk Ruchu zaprasza:

„Faceci są z Marsa, kobiety z Wenus” - spektakl taneczny
kolejne 7, 21, 28.10.2017 g.18
 
Czego pragną kobiety? Co je ogranicza? Zapraszamy we wrześniu i w październiku na nowy spektakl taneczny do DK 13 Muz!
 
Teatr Tańca Kiosk Ruchu od roku tańczy, rusza się i oddycha kobietami. Na pierwszym etapie, poprzez konkretne bohaterki historyczne, m.in Marię Curie czy Katarzynę II poszukiwaliśmy ideału wolnej, świadomej kobiety, głównie w kontekście feminizmu. Efektem tych rozważań był spektakl “Maria Antonina...past continuous” prezentowany na wiosnę w 13 Muzach.
 
Teraz przyglądamy się trzem innym kobietom. Isadora Duncan, Martha Graham i Pina Bausch to tancerki, które swoimi działaniami łamały stereotypy i ograniczenia wynikające z klasycznego podejścia do sztuki tańca w XX wieku. Szukając wolności i prawdy w najprostszych sekwencjach ruchów wpłynęły na kształtowanie się teatru tańca jako odrębnej szufladki w kulturze.
 
Analizując ich historie doszliśmy do wniosku, że wszystko co robiły ma również ogromny wydźwięk w tym jak współcześnie postrzegamy kobiecość. Kształtowały one bowiem obraz takiej kobiety, która jest widziana indywidualnie, jako niezależna od mężczyzny i nieograniczona w życiowych wyborach. W tworzeniu naszego spektaklu inspirowaliśmy się wszystkim co związane z kobietami, najprostszymi czynnościami codziennymi, a także opiniami o kobietach i stereotypami wynikającymi zarówno z podejścia szowinistycznego, jak i feministycznego.
 
Spektakl przeznaczony jest dla widzów powyżej 16 roku życia.
 
Bilety w cenie 20 zł do nabycia w DK 13 Muz
 
Ilość miejsc ograniczona ze względu na kameralny charakter miejsca.
dodane: 01.08.2017