Wrz
6
czw
Sto flag na sto lat
Wrz 6@10:00 – Wrz 21@19:00

W 100 – lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości w Szczecinie wydarzy się coś wyjątkowo oryginalnego! Ani parada, ani pokaz fajerwerków, ani nawet salwa armatnia, czy przelot lotniczej eskadry nie dadzą takiego efektu jak… sto powiewających na wietrze flag. Biało-czerwonych, ale też, albo przede wszystkim osobistych sztandarów.

W Dniu Niepodległości, 11 listopada 2018 roku na placu Solidarności, czyli dachu Muzeum Narodowego w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy stanie STO FLAG NA STO LAT. To projekt animacyjno-artystyczny, którego pierwszy etap, czyli nabór uczestników, właśnie startuje!

Organizatorzy zapraszają kreatywnych mieszkańców Szczecina do współtworzenia tego  przedsięwzięcia, do wspólnej refleksji nad tożsamością w ujęciu narodowym, lokalnym, i wreszcie osobistym. Uczestnicy będą zastanawiać się nad zagadnieniem wolności
i niepodległości, polską tradycją i kulturą. Sto osób (Bohaterów Miejskich) przygotuje własne osobiste flagi, na których będzie mogło pokazać siebie, swoje przekonania, osiągnięcia, albo marzenia. W projekcie mogą wziąć udział wszyscy bez względu na wiek, zaproszenie dedykowane jest dzieciakom, młodzieży, dorosłym, oraz seniorom. 

Pierwszym etapem jest stworzenie grupy liderów – to oni wybiorą i zaproszą do udziału
w projekcie kolejne osoby, które w finale stworzą setkę flag. Zanim ruszą w miasto – w swoje najbliższe otoczenie, do przyjaciół, czy zaprzyjaźnionych instytucji lub organizacji – wezmą udział w cyklu interdyscyplinarnych warsztatów prowadzonych metodą community art. Liderzy projektu pozyskają szeroką wiedzę  i umiejętności z zakresu projektowania graficznego, socjologii, ale także, teatru, dziennikarstwa oraz animacji. Wśród prowadzących warsztaty są m.in. Kaja oraz Piotr Depta-Kleśta, Maria Sztark, Agata Grzybowska, Łukasz Kowalski, oraz Jakub Henke. Udziale w projekcie, oraz warsztatach jest nieodpłatny.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 16 września 2018 roku. Zgłoszenie polega na wypełnieniu elektronicznej ankiety dostępnej TUTAJ. Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. 

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 21 września o g. 17 w Domu Kultury „13 Muz”. 

Autorami projektu są Maria Sztark i Łukasz Kowalski. Projekt koordynuje Agata Grzybowska, szefowa Golczewskiego Ośrodka Kultury, gdzie rok temu odbyło się preludium do projektu. W listopadzie 2017 roku kilkadziesiąt osobistych flag stanęło na pomoście nad jeziorem Szczuczym. Stąd pochodzą fotografie ilustrujące projekt.

Organizatorem projektu „Sto flag na sto lat” jest Dom Kultury 13 Muz w Szczecinie. Projekt jest finansowany w ramach programu „Niepodległa” ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego.

Kontakt:

Maria Sztark – tel. +48 506 231 518, maria.sztark@gmail.com
Daniel Źródlewski – tel. +48 506 226 559, danielzrodlewski@gmail.com

Wrz
7
pt
Prezentacja wystawy „ĆŚŚŚ”
Wrz 7@19:00 – Paź 14@00:00
Prezentacja wystawy "ĆŚŚŚ"

Wystawa wspólnego projektu dwóch designerów. Symboliczna podróż do domów z dzieciństwa, „…które w naszych marzeniach zawsze pozostają dużą kołyską…“. Pamięć emocji zachowanych w przedmiotach, teksturach, zapachach.

Dom, w którym się urodziliśmy, odcisnął w nas hierarchię różnych funkcji zamieszkiwania. Jesteśmy diagramem funkcji zamieszkiwania tego konkretnego domu i wszystkie inne domy są tylko wariacjami na ten podstawowy temat. (…) W naszych domach mamy norki i kąty, w których lubimy wygodnie zwijać się w kłębek. Takie zwijanie się przynależy do fenomenologii czasownika „zamieszkiwać“ i tylko ci, którzy się tego nauczyli, mogą zamieszkiwać w sposób intensywny. (…) I zawsze w naszych marzeniach dom jest dużą kołyską. Bachelard, Poetyka marzenia, przeł. L. Brogowski, Słowo/obraz terytoria, Gdańsk 1998.

Jarosław Hulbój – Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem i Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu (obecnie UAP). Dyplom  w dziedzinie rzeźby i rysunku.

W praktyce artystycznej zajmuje się głównie relacjami obecności wobec kontekstu przestrzeni i granicą między fizycznymi a wyobrażeniowymi możliwościami jej poszerzania. Używa obiektu, dźwięku, fotografii, wideo, performansu. Zrealizował kilkanaście wystaw indywidualnych, brał udział w ponad czterdziestu wystawach i projektach zbiorowych w Polsce, Armenii, Słowacji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Szwajcarii, Estonii, Danii i USA. Równolegle prowadzi autonomiczną działalność projektową łącząc w równym stopniu techniki rzemieślniczej metodologie badawcze współczesnego dizajnu. Współpracuje także z artystami, projektantami, galeriami i muzeami w obszarze produkcji i wsparcia technologicznego.

W działalności kuratorskiej interesuje się głównie badaniem i zestawianiem metodologii stosowanych przez artystów i projektantów.W latach 1996–2000 kurator wystaw młodych debiutujących artystów w Galerii Antoniego Rząsy w Zakopanem. W roku 1996 kurator wystaw Przestrzeń i jej wymiary w Międzynarodowym Centrum Sztuki w Poznaniu oraz Polimetrie (wraz z Christianem Tomaszewskim) w Galerii Awangarda we Wrocławiu. W roku 1999 kurator (wraz z Antonem Ciernym) wystawy Pobyt stały w Tatranskiej Galerii Elektraren w Popradzie na Słowacji i w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, w latach 2012 i 2013 – wystawy Drzewo w Galerii Miejskiej w Zakopanem, Instytucie Polskim w Budapeszcie w ramach Design HétBudapest i na Łódź Design Festiwal, w roku 2014 Schronienie w Tatrzańskim Parku Narodowym i na Łódź Design Festival. Pracuje w Akademii Sztuki w Szczecinie i w School of Form w Poznaniu.

dr hab. Bartosz Mucha – studiował na ASP w Krakowie (dyplom 2004) i w ESAG w Paryżu. Doktorat z wzornictwa na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie (2010). Projektant 2 i 3 D. W latach 2004-11 lat wokalista i autor tekstów zespołu math rockowego Maria Celeste. Poza tym jako artysta jest twórcą instalacji i krótkich form wideo. W latach 2004-2009 prowadził projekt The POOR Life, w ramach, którego powstało kilkadziesiąt prototypów przedmiotów codziennego użytku pokazywanych na dziesiątkach wystaw w kraju i zagranicą. W tym na 6 wystawach indywidualnych. Po ukończeniu projektu POOR rozpoczął działalność para architektoniczną – Pararch (www.pararch.com), której celem jest eksplorowanie problemu domu, schronu i noclegu. Ostatnio zajął się produkcją i dystrybucją swoich projektów przyjmując w tym celu nazwę Poorex. 

Wstęp wolny.

Wrz
21
pt
Fundusze europejskie dla kultury (wernisaż wystawy)
Wrz 21@18:00

Dom Kultury „13 Muz” we współpracy z Międzynarodowym Centrum Kultury zaprasza na wystawę pt. „Fundusze europejskie dla kultury”. Pod koniec 2017 roku Komisja Europejska oficjalnie zainaugurowała Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego 2018.

To inicjatywa, której celem jest ukazanie bogactwa dziedzictwa kulturowego Europy i jego znaczenia w umacnianiu poczucia wspólnej tożsamości. Obchody Roku Dziedzictwa Kulturowego odnoszą się nie tylko do bogatej przeszłości, ale mają istotny wpływ na budowanie przyszłości Europy. Decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego koordynatorem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego w Polsce jest Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie. 

Przy okazji wystawy zaproszeni goście m.in. Małgorzata Gwiazdowska – Miejski Konserwator Zabytków, podczas spotkania przedstawi historię dziedzictwa kulturowego Szczecina po 1945 r. Zostanie omówiony temat rozwoju infrastruktury kulturalnej na obszarze metropolitalnym (Uniwersytet Szczeciński) oraz przykłady inwestycji zrealizowanych przy współudziale środków europejskich z Urzędu Marszałkowskiego. Uzupełnieniem spotkania będzie punkt Informacji Europejskiej – Europe Direct.

 • Koordynator wystawy i spotkania: Magdalena Tyczka.
 • Wystawa otwarta do 15 października 2018 r.
 • Wstęp wolny

 

 

Rewitalizacja prezentowanych obiektów została sfinansowane ze środków XI Priorytetu Kultura i dziedzictwo kulturowe Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013 finansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Programu Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009–2014. 

 

Wrz
22
sob
„Życie jest muzyką” – 5 lat zespołu Srebrzyści Akordeoniści
Wrz 22@17:00
„Życie jest muzyką” - 5 lat zespołu Srebrzyści Akordeoniści

Zespół „Srebrzyści Akordeoniści” to starsi panowie, którzy spotkali się po latach, aby pomuzykować na swoich ulubionych instrumentach.

Zespół powstał w 2013 roku, a jego założycielem jest Czesław Lewicki, kierownik zespołu i aranżer wykonywanych utworów. W początkowym składzie grali w nim Czesław Lewicki, Zbigniew Kulesza i Kazimierz Czapiewski. Od maja 2017 za Zbigniewa Kuleszę gra Jerzy Bieniasz. Program zespołu to muzyka lekka łatwa i przyjemna, którą chętnie słuchają nie tylko ludzie o srebrzystych włosach. Początkowo w repertuarze zespołu były utwory instrumentalne. Obecnie z zespołem współpracują wokaliści: Natalia Glinka, Agata Paczos i Ryszard Łuczkowski, wzbogacając program o utwory wokalno-instrumentalne.

W czasie swojej działalności zagrali kilkadziesiąt koncertów w kraju i zagranicą. Mimo upływu lat kontynuują swoją pasję z pełnym zaangażowaniem. Mamy nadzieję, że swoją muzyką zadowolimy słuchaczy.

Występują:

 • Trio Akordeonowe: Srebrzyści Akordeoniści w składzie: Czesław Lewicki, Jerzy Bieniasz, Kazimierz Czapiewski
 • Wokaliści: Natalia Glinka, Agata Paczos, Amelia Paczos, Natalia Dolczewska, Sylwia Sołtowska, Maja Ostaszewska, Andrzej Giza, Marcin Lasocki, Romuald Szmit, Ryszard Łuczkowski
 • Kierownictwo muzyczne: Czesław Lewicki
 • Prowadzenie i reżyseria: Ryszard Łuczkowski

Wstęp wolny.

Premiera spektaklu „Kurs makijażu”
Wrz 22@21:00

Choreograf Krzysztof Lubka oraz makijażystka Lidia Peterczuk stoją za nową produkcją Teatru Tańca Kiosk Ruchu, której premierę przewidziano na 22 września 2018.

Celem projektu jest poszerzenie wiedzy i świadomości społeczności lokalnej odnośnie wykonywania makijażu, rozpowszechniania go w każdej kategorii wiekowej, obyczajowej oraz niezależnie od płci. Założeniem projektu jest popularyzacja działania Teatru Tańca wśród społeczności. Widzowie spektaklu teatralno-tanecznego „Kurs makijażu” będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi trendami w wykonywaniu makijażu oraz zapoznać się z najczęściej popełnianymi błędami.

Terminy we wrześniu:

 • 22 września, g. 20
 • 23 września, g. 18

Bilety:

Wrz
23
nie
Lubkowe warsztaty
Wrz 23@13:00
Lubkowe warsztaty

Lubkowe warsztaty – cykl sensoryczno-emocjonalnych warsztatów dla dzieci w wieku 3-5 lat i ich opiekunów. Warsztaty będą świetną przestrzenią spotkania małych dziewczynek i chłopców – odważnych i nieśmiałych, urodzonych mówców i upartych milczków, małych odkrywców i wielbicielek jednorożców. Będziemy obcować z muzyką, tańcem, rytmiką, ale przede wszystkim będziemy używać wyobraźni. Postaramy się coraz lepiej ruszać, świadomie używać swoich rąk, nóg i głosu. Będziemy uczyć się swojego ciał w przestrzeni i łączyć różne formy ekspresji. Partnersko w warsztatach wezmą udział dzieci i ich opiekunowie.  Będzie wesoło, energicznie i optymistycznie. Zapraszamy na radosne odkrywanie siebie i świata. Na warsztatach będzie starał się rozbudzić w małych uczestnikach chęć do poznawania swojego ciała, tym samym swoich możliwości.

Prowadzący Krzysztof Lubka – teatrolog, instruktor teatralny i taneczny, animator działań artystycznych dzieci, choreograf i tancerz, dyrektor artystyczny festiwalu Tańca Współczesnego Nieważkości.

 • Udział dziecka w warsztatach jest możliwy tylko w obecności rodzica lub opiekuna.
 • Miejsce: sala lustrzana DK „13 Muz”
 • Wstęp: 5 zł – bilety dostępne online TUTAJ od 03 września 2018 r.
Wrz
24
pon
„W Krainie Bajek”
Wrz 24@10:00
„W Krainie Bajek"

Fundacja Strefa Melomana w godzinach 10:00 – 13:00 organizuje koncerty wokalno-instrumentalne dla szkół podstawowych. Motywem przewodnim będą bajki. Koncerty odbędą się pod nazwą „W Krainie Bajek”.

Wstęp wolny.

Misją Fundacji jest wspieranie i popularyzowanie szeroko pojętej kultury i sztuki, a w szczególności:

 • działania edukacyjne i integracyjne na rzecz dzieci;
 • wspieranie, promocja i pomoc w rozwoju kariery dzieci i młodzieży, a także dorosłych artystów;
 • upowszechnianie wiedzy o muzyce klasycznej, jazzowej, rozrywkowej, jej autorach i wykonawcach.
Poniedziałek Jazz Fana: Artur Dutkiewicz Trio
Wrz 24@19:00
Poniedziałek Jazz Fana: Artur Dutkiewicz Trio

Artur Dutkiewicz grał ze Zbigniewem Namysłowskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Tadeuszem Nalepą, Urszulą Dudziak, Grażyną Auguścik, Deborah Brown, Lorą Szafran, Michelle Hendrics, Carlosem Johnsonem i innymi. Prowadzi również trio w składzie: Artur Dutkiewicz – fortepian, Michał Jaros – kontrabas, Łukasz Żyta – perkusja. 24 września formacja wystąpi w Muzach.

Artur Dutkiewicz – pianista jazzowy i kompozytor, nazywany „Ambasadorem polskiego jazzu” (Magazyn Jazz Forum 12/2012), odznaczony srebrnym medalem Zasłużony Kulturze Polskiej – Gloria Artis. Jeden z najczęściej koncertujących za granicą polskich muzyków jazzowych. Wystąpił w ponad 60 krajach na całym świecie od USA przez Europę, Afrykę po Chiny, Australię i Nową Zelandię. Urodził się w Pińczowie (woj. Świętokrzyskie). Jest Honorowym Obywatelem tego miasta. Ukończył z wyróżnieniem Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w 1982 roku. Laureat konkursów Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Improwizacji Jazzowej w Katowicach, „Jazz nad Odrą”, „Jazz Jantar”. Finalista Thelonious Monk Competition w Waszyngtonie.

Jako pierwszy polski muzyk jazzowy miał swój recital na MIDEM w Cannes w 1988 r.  z transmisją w Radio France. W latach 90-tych często przebywał we Francji występując tam z uznanymi muzykami Francuskimi jak Pierre Michelot i Alain Brunet. Koncertował ze znakomitymi muzykami, m.in. przez ponad 20 lat z Tomaszem Szukalskim tworzył duet Dutkiewicz/Szukalski oraz Tomasz Szukalski Quartet. Grał ze Zbigniewem Namysłowskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Tadeuszem Nalepą, Urszulą Dudziak, Grażyną Auguścik, Deborah Brown, Lorą Szafran, Michelle Hendrics, Carlosem Johnsonem i innymi.

Od wielu lat prowadzi również swój własny zespół ARTUR DUTKIEWICZ TRIO. Ostatnie albumy trio „Hendrix Piano” i „Prana” zostały entuzjastycznie przyjęte przez słuchaczy i krytyków. Artur Dutkiewicz jako jeden z niewielu pianistów jazzowych w Polsce i Europie występuje solo. Jego solowy album „Mazurki” to współczesne, autorskie kompozycje inspirowane polską muzyką ludową oraz muzyką Chopina, Szymanowskiego i Bartoka.

Występował na dziesiątkach festiwali muzycznych na całym świecie m.in.: Jazz Jamboree Warszawa/Polska, Munster Jazz Festival /Niemcy, Northsea Jazz Festival – Haga/Holandia, Copenhagen Jazz Festival/Dania, Festival Opera De Paris/Francja, Sziget Festival – Budapeszt/Węgry, Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych – Kalisz/Polska, Jazz Plaza – Havana/Kuba, Polish Film Festival – Los Angeles/USA, Glasgow Jazz Festival/Szkcja, Thesaloniki Ethno Festival/Grecja, Duesseldorf Jazz Rally/Niemcy, World Culture Festival – Berlin/Niemcy, Notturni in Palestro Festival – Mediolan/Włochy, Sonidos Urbanos – Lima/Peru, BJ Ninegates Jazz Festival – Pekin/Chiny, Kontu Festival – Helsinki/Finlandia, Quimera Festiwal – Mexico/Meksyk, Utsav Jazz Festival – New Delhi/Indie, Melbourne International Jazz Festival/Kanada, Wellington International Jazz Festival/USA, Izmir Jazz Festival/Turcja, Chopin au Jardin – Paris/Francja, Baku International Jazz Festival/Azerbejdżan Paderewski International Festival – Warszawa/Polska.

W 2011 roku Artur Dutkiewicz wystąpił na Stadionie Olimpijskim w Berlinie na World Culture Festival gdzie zaaranżował i zagrał, w gronie pianistów z całego świata, utwór na 30 fortepianów. Koncert, którego wysłuchało ok. 35 tys. osób, był wyrażeniem szacunku dla różnorodności kultur i przesłaniem pokoju dla świata. Występował również na scenie nowatorskiego Teatru Instrumentalnego Ryszarda Gwalberta Miśka występując tam jako aktor i muzyk (tzw. muzitor), współtworząc muzykę do spektakli „Proces” Kafki i „Taniec Lokatora”. Od 1987 roku prowadzi klasę fortepianu na Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Puławach i w Chodzieży.  Często zasiada w jury Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych w Kaliszu. W 2006 i 2008 był przewodniczącym jury na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Wilnie. Prowadzi wiele MasterClass dla studentów na całym świecie.

 • Organizator „Poniedziałku Jazz Fana”: Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe, al. Wojska Polskiego 90, 70-482 Szczecin.
 • Partner: Dom Kultury „13 Muz”, plac Żołnierza Polskiego 2, 70-551 Szczecin.
 • Sponsor: ZUSiM Zakład Usług Stoczniowych i Mostowych Sp. z o.o.
 • Patronat medialny: Kurier Szczeciński, Polskie Radio Szczecin, Jazz Forum, JazzPress, Echo Szczecina

WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MIASTA SZCZECIN.

BILETY do nabycia:

 • kup bilet 
 • biuro Bilety.fm – CIKiT Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec wejście „I”
 • biuro ZSJ – Al. Wojska Polskiego 90, rezerwacja tel. 607 421 254
 • przed koncertem w DK „13 Muz”

CENA BILETÓW:

 • 50 zł w przedsprzedaży
 • 70 zł w dniu koncertu

 OFERTA SPECJALNA:

 • 25 zł – cena specjalna zakupu biletów – uczniowie, studenci, emeryci, posiadacze karty dużej rodziny po okazaniu legitymacji, 1 bilet na osobę uprawnioną.
Wrz
27
czw
Czwartki Literackie 13 Muz: ‘eleWator’ 25
Wrz 27@10:00
Czwartki Literackie 13 Muz: ‘eleWator’ 25

Promocja 25. numeru szczecińskiego kwartalnika literacko-kulturalnego ‘eleWator’, poświęconego Orianie Fallaci. Spotkanie ze Zbigniewem Chojnowskim oraz promocja jego tomu poetyckiego „Zawsze gdzieś jest noc”.

‘eleWator’ jest pismem, w którym oprócz najnowszej prozy i poezji uznanych i debiutujących autorów, mieszkających w Polsce oraz za granicą, znaleźć można teksty literackie przetłumaczone na język polski, szkice o literaturze i jej najwybitniejszych twórcach, a także eseje, felietony i recenzje. Kwartalnik jest miejscem dyskusji, polemik i platformą ożywczej wymiany poglądów. Dzięki stałym współpracownikom z Dublina, Kijowa, Londynu, Paryża i Nowego Jorku, ‘eleWator’ ma charakter globalny, a także interdyscyplinarny. Wiele uwagi poświęca bowiem najnowszym światowym działaniom artystycznym omawianym w działach filmu, muzyki, sztuk plastycznych i architektury oraz teatru. Kwartalnik, którego wydawcą jest Fundacja Literatury imienia Henryka Berezy jest pismem szczególnym, bowiem punktem odniesienia do wszystkich decyzji formalnych, redakcyjnych i konceptualnych, jest dziedzictwo Autora „Prozaicznych początków”. „eleWator” ukazuje się dzięki wsparciu Miasta Szczecin oraz Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania; dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Zbigniew Chojnowski (ur. w 1962 r. w Orzyszu) – poeta, krytyk literacki, profesor nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Mieszka w Purdzie. Laureat nagrody dla „wybitnych talentów liryki polskiej” (1998, podczas Niemiecko-Polskich Dni Literatury w Dreźnie) oraz Nagrody Stowarzyszenia Literackiego w Suwałkach (2002). Tłumaczony na angielski, bułgarski, czeski, francuski, litewski, macedoński, niemiecki i rosyjski. Wydał tomy poetyckie: „Śniardwy” (1993), „Cztery strony domu” (1996), „Mam pytanie. Wiersze dla Witka i innych dzieci” (2002), „Prześwit” (2002), „Ląd gordyjski” (2006), „Rozwidlenia” (2008), „Kamienna kładka. Wiersze wybrane z lat 1980-2011” (2012), „Bliźniego, swego” (2012), „Widny kres” (2017), „Zawsze gdzieś jest noc” (FLiHB/FORMA 2018). W przekładzie Libora Martinka na język czeski ukazały się tomy: „Mazurské odjezdy. Vybor poezie z let 1980-2011” (2012) i „Mazurské dědictví” (2013). Jego wiersze publikowano w wielu krajowych i zagranicznych antologiach.

„Zawsze gdzieś jest noc”

Poeta szuka samookreślenia w migotliwych relacjach ze światem, z bliźnim, z transcendencją. W poszczególnych iluminacjach i epifaniach odnajduje argumenty na choćby cząstkową afirmację życia. Naprzemienne akty wiary i zwątpienia, nadziei i rozczarowań, złudzeń i rezygnacji destabilizują system wartości, a więc chwiejność filozoficznych diagnoz oddala pokusy moralistyki, a tym samym sprzyja liryce. Dlatego książka poetycka Zbigniewa Chojnowskiego jest kalejdoskopem wielotematycznych refleksji a dynamika przelewającego się przez nią soliloquium podlega rytmowi kalendarza i następstwu poszczególnych aktów bycia, tworząc układ niemal diarystyczny, którym rządzi przypadek odpowiadający przebiegowi meandrycznej linii życia. A życie nie chce się złożyć w spójny poemat (Piotr Michałowski).

Wstęp wolny.

Prowadzenie: Damian Romaniak

Wrz
28
pt
Nabór do Orkiestry Dętej OLIMPIA
Wrz 28@14:00
Nabór do Orkiestry Dętej OLIMPIA

Orkiestra Dęta „OLIMPIA” zaprasza w swoje szeregi. Mile widziani są zarówno muzycy z doświadczeniem jak i początkujący!

Nabór kierowany jest do osób w wieku od 12 lat – dziewcząt, chłopców, kobiet i mężczyzn. Jedyne czego oczekujemy od członków orkiestry to zaangażowanie i uczęszczanie na zajęcia z instruktorami. Instrumenty zostaną udostępnione na miejscu przez orkiestrę. Dostępne instrumenty:
♫ klarnety
♫ saksofony altowe i tenorowe
♫ trąbki
♫ waltornie
♫ puzony
♫ tuby
♫ sekcja perkusyjna

Gra w zespole to również okazja do wzięcia udziału w wielu wyjazdach. Ta orkiestra to nasza pasja i chcemy nią zarażać innych! Chcemy, żeby było Nas jak najwięcej! Dołącz do nas, zdobądź nowe umiejętności, poznaj nowych ludzi i zobacz nowe miejsca. Przyjdź i spróbuj. Nie masz nic do stracenia!!

Kontakt: