Newsletter

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać nasz Newsletter.

Znajdź nas

News

Poniżej przedstawiamy aktualne wydarzenia w 13 muzach:

Pomiędzy wydarzeniami

Choć w naszych galeriach wciąż można oglądać prace z festiwalu digital_ia, to sam festiwal dobiegł końca. Milkną także echa głośnej dyskusji na temat Frygi. To był bardzo pracowity miesiąc. Dwa duże wydarzenia są już za nami, a wielkimi krokami zbliża się kolejne - dużo większe. inSPIRACJE 2017 stawiają przed nami wiele wyzwań, choćby dlatego, że po dwuletniej przerwie oczekiwania (nasze i wasze) są co najmniej dwukrotnie większe. Trwa obecnie konkurs kuratorski, którego zwycięzca zdefiniuje temat nadchodzącej edycji (ogłoszenie wyników 2 listopada). Niebawem zdradzimy więcej szczegółów, a tymczasem zapraszamy na przedstawienia i warsztaty organizowane w galerii Tworze Się (www.tworzesie.pl)

Czytaj więcej
dodane: 29.10.2015

digital_ia rozpoczęte

Festiwal digital_ia rozpoczęty - Wystawy, koncerty, warsztaty i spotkania wypełnią najbliższe dni wszystkim, co dotyka sztuki i technologii. Zobacz zdjęcia z otwarcia: tutaj.

Więcej na stronie festiwalu: digitalia.art.pl

Czytaj więcej
dodane: 24.10.2015

FRYGA - pierwsza instalacja w ramach projektu MONUMENTO

Z radością informujemy o rozpoczęciu prac budowlanych instalacji FRYGA. 
 
FRYGA to pierwsza instalacja umieszczona w przestrzeni miejskiej w ramach projektu MONUMENTO - inicjatywy, dzięki której chcemy zwiększyć atrakcyjność przestrzeni publicznej w Szczecinie. (Więcej o MONUMENTO znajdziesz tutaj).
 
Pierwszym artystą zaproszonym do udziału w projekcie został Maurycy Gomulicki. Za jego kandydaturą przemawiało bogate portfolio obejmujące plenerowe realizacje rzeźbiarskie na terenie całego kraju, doświadczenie w pracy z betonem i żywicami kompozytowymi oraz znajomość aglomeracji Szczecina. Artyście zaproponowano trzy potencjalne lokalizacje, z których wybrał Plac Zamenhoffa. Przedstawił następnie kilka projektów, z których Komisja Kultury zatwierdziła do realizacji pionowy monument
Czytaj więcej
dodane: 08.10.2015

Konkurs miasto_starter

Zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie organizowanym przez Akademię Sztuki w Szczecinie  – MIASTO_STARTER Szczecin Miastem Inspirującym.
 
Jest to ogólnopolski konkurs dla studentów i absolwentów wyższych uczelni artystycznych, do 30 roku życia. Celem konkursu jest wyłonienie najciekawszych prac graficznych zarówno z dziedziny grafiki projektowej, jak i artystycznej, które tematycznie związane będą ze Szczecinem. 
 

Harmonogram:

  • przyjmowanie prac – do 29.10.2015 r., godz. 15.00,
  • obrady Jury – w dniach 30.10-10.11.2015 r.,
  • ogłoszenie wyników oraz uroczysty wernisaż nagrodzonych prac – 20.11.2015 r.
Czytaj więcej
dodane: 06.10.2015