Newsletter

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać nasz Newsletter.

Znajdź nas

News

Poniżej przedstawiamy aktualne wydarzenia w 13 muzach:

Projekt AZJA i wystawy w Bangalore

13muz przy współpracy z Miastem Szczecin oraz przedstawicielami Akademii Sztuki w Szczecinie, wspólnie z naszym partnerem w IndiachKarnataka Chitrakala Parishath w Bangalore, Instytutem Adama Mickiewicza w Warszawie, Instytutem Polskim w Delhi, Ambasadą RP w Indiach,  przygotowuje bogaty program prezentujący obecną kondycję polskiej sztuki współczesnej.

Na miejsce realizacji wystawy wybrano światową stolicę informatyki i trzecie co do wielkości po Bombaju i Delhi miasto Indii - Bangalore (8.7 mln mieszkańców). Wyznaczona data wystawy to 18 listopada 2016 roku.

Trwają również ustalenia dotyczące rewizyty wystawy indyjskiej w Polsce oraz omawiamy jest wzajemny program edukacyjny i  rezydencjalny.

Projekt Azja stanowi wieloczęściowy, międzynarodowy projekt artystyczny i badawczy,

Czytaj więcej
dodane: 22.02.2016

11. MFSW inSPIRACJE - konkurs artystyczny

Jak co roku, ogłaszamy konkurs w ramach festiwalu inSPIRACJE.

Tym razem adresowany jest nie tylko do artystów z udokumentowanym dorobkiem - każdy może zgłosić swoją pracę lub choćby sam pomysł na jej stworzenie. Nagrody przyznawane będą w dwóch kategoriach - dla najlepszych prac i najlepszych projektów prac. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość wysłania dwóch zgłoszeń - po jednym do każdej z kategorii. 

Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć w ogłoszeniu tutaj

Regulamin konkursu znajduje się tutaj

Wydarzenie na facebooku znajduje się  Czytaj więcej

dodane: 05.02.2016

Kolejny etap projektu AZJA

Za nami kolejny etap rozmów dotyczących projektu wystawienniczego i edukacyjnego, który będziemy realizować wspólnie z College of Art w Bangalore, w Indiach.

Na zdjęciu przedstawiciele 13muz - Rafał Roguszka i Bartek Otocki - na spotkaniu z m.in. dr B. L. Shankar i prezydentem Karnataka Chitrakala Parishath. 

Czytaj więcej
dodane: 04.02.2016

inSPIRACYJNE plany na 2016 i 2017

Od sobotniego wieczoru intensywnie pracujemy z Leną Wicherkiewicz i Robem Garretem - kuratorami dwóch najbliższych edycji inSPIRACJI - nad stworzeniem wspólnej koncepcji festiwalu, zdefiniowaniem tematów i zorganizowaniem konursów dla artystów. 

Już za kilka dni będziemy mogli podzielić sie efektami tych rozmów - zapraszamy na stronę i profil inSPIRACJI po najnowsze informacje.  

Czytaj więcej
dodane: 25.01.2016