Newsletter

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać nasz Newsletter.

Znajdź nas

Warsztaty teatralne

Warsztaty teatralne

Termin: 06.03 (poniedziałek) godz.16-19

Młodzież w wieku 15-22

Zapisy na warsztaty: e-mail: patrykkov@vp.pl,  tel: +48 668 617 473

Wstęp wolny

Warsztaty przeznaczone są dla młodych aktorów amatorów pragnących pogłębić swoją wiedzę na temat technik aktorskich, zdobyć wiele praktycznych umiejętności przydatnych w pracy w grupie teatralnej. W cyklu zajęć młodzi adepci uczą się, jak stworzyć własną metodę treningu aktorskiego, jak przygotować swoje ciało i głos do pracy scenicznej, jak działać, mówić i poruszać się na scenie, jak się relaksować, wreszcie jak zbudować własne przedstawienie.

W ramach warsztatów odbywają się zajęcia dotyczące różnych zagadnień pracy aktora na scenie: emisja głosu, otwieranie i wzmacnianie siły głosu, techniki prawidłowego oddychania, trening  aktorski, ciało aktora jako instrument, koncentracja, relaksacja, Sztuka mówienia, interpretacja głosowa tekstu literackiego, dykcja, improwizacja sceniczna, tworzenie scenariusza teatralnego.

Zajęcia prowadzą: Janusz Janiszewski - aktor, reżyser i pedagog teatralny, wieloletni aktor Teatru Kana w Szczecinie, twórca Teatru Uhuru, inicjator i organizator wielu festiwali sztuki i teatru oraz aktorzy Teatru Uhuru - Patryk Kowalczyk i Arkadiusz Jaskot działający także od dwóch lat jako Grupa Artystyczna Syndykat.