Newsletter

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać nasz Newsletter.

Znajdź nas

Poleć Chopinem! / 2010

           

W ramach projektu "Poza czasem i przestrzenią - Rok Chopinowski w Szczecinie" finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Miasto Szczecin, we współpracy z Filharmonią Szczecińska zorganizowaliśmy wydarzenie pn. „ Poleć Chopinem”, na które składał się koncert zagrany przez muzyków Filharmonii w Porcie Lotniczym Szczecin-Goleniów oraz niezwykła oprawa wizualna autorstwa Ksawerego Kaliskiego.

Oprawę medialną wydarzenia zapewniła  TVP oddział Szczecin. Materiał utrwalony podczas koncertu został zaprezentowany w postaci filmu na dziewięciu lotniskach w całej Polsce (Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Bydgoszcz, Katowice, Rzeszów, Łódź) oraz wyemitowany przez telewizję.
Koncert został zrealizowany 1 marca o godz. 12.00, w dniu obchodzenia  urodzin Chopina. Dwieście lat temu artysta opuścił Ojczyznę by stać  się „Obywatelem Świata”. Lotniska stały się więc symbolem rozpoczętej tułaczki i swego rodzaju znakiem czasu. W przeszłości podróżowano dyliżansami, dziś rolę środków transportu w  odległe miejsca przejęły samoloty. Porty lotnicze są więc dla współczesnych emigrantów początkiem wędrówki w nieznane.

Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Bydgoszcz, Katowice, Rzeszów, Łódź / porty lotnicze /
1 marca 2010.